0
clear
  • TRIBLE ШЕСТ Кислород Сензор О2 Низводно Замена за 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 Рам 1500 1996-2001 Дакота 1996-2003 Ram меморија 2500 1996-2000 Ram меморија 3500 1998-2004 Sebring
  • -20%
  • -20%
TRIBLE ШЕСТ Кислород Сензор О2 Низводно Замена за 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 Рам 1500 1996-2001 Дакота 1996-2003 Ram меморија 2500 1996-2000 Ram меморија 3500 1998-2004 Sebring

TRIBLE ШЕСТ Кислород Сензор О2 Низводно Замена за 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 Рам 1500 1996-2001

DEN 383.76

Достапност
Достапно за нарачка

【опрема】Кислород Сензор Замена за 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 Рам 1500 1996-2001 Дакота 1996-2003 Ram меморија 2500 1996-2000 Ram меморија 3500 1998-2004 Sebring. 【Specsification】 Должина (Сензор за Води):480mm (18.90 инчи) Жици : 4,Кислород Sensor - за Откривање на кислород содржина во издувните гасови за да се оптимизира емисии, подобрување на перформансите на моторот и горивото ефикасност ,Директна plug-in замена, лесно да го инсталирате.Осветленост Дел Број : 234-4079, Позиција : Низводно Кислород Сензор. 【Безбедност】Изградена од издржливи материјали кои се отпорни на корозија и абразија отпорни, обезбедува долго работно време stably под висока температура и опширно тестирање при производство на производот, квалитет и сигурност. 【Белешки】 Да се избегнат купување на погрешен објектот, ве молиме проверете опис и компатибилност на табелата внимателно пред вашето купување.Ве молиме потврдете го на возила се направи, модел, година, телото стил пред да купите.Ве молиме проверете со вашиот автомобил модел во Fitment Филтер Систем во врвот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Одговара : 20092010 Сатурн Outlook.Одговара : 20092011 Chevrolet Траверс;GCM Acadia,Терен;Buick Енклава.Одговара : 20102014 Buick Лакро

【】Кислород сензор карактеристики двојна заштита слој, алуминиум оксид слој, PTFE филтер и нерѓосувачки

【】Кислород сензор карактеристики двојна заштита слој, алуминиум оксид слој, PTFE филтер и нерѓосувачки

Кислород сензор Одговара : 2004 2005 2006 2007 година за Chevrolet Изразат 1500, 2004 2005 2006 2007 година за Chevrolet Изразат 2500, 200

FITMENT : За Пустош 20102012 година за Граѓанско 20042005 OE : 2349040 2349014 ФУНКЦИЈА : Контрола на автомобилот издувната е

[СОВЕТИ] : ве Молиме проверете го вашиот автомобил во ве Молиме проверете го возилото адаптер пред купув

【OE Број】3921025110, 25024687 【Fitment】Одговара за Kia Magentis 20072009, за Киа Оптима 20062009, за Kia Рондо 20072008 година, за Hyundai Son

Сосема Нов Кислород sensor Direct PlugIn Replacement Wires : 4 Length (Сензор за Води) : 25.5 L1988 за Тојота Celica 2.0 L2004 за Suzuki Vitara 2.ВН

5 L l4 1997 1998 1999 2000(Downstream) Grand Cherokee 4.2 L V8 1997 1998(Downstream) B1500 5.0 L V10 1999 2000 2001 2002(Downstream) Ram меморија 1500 5.9 L V8 1998 Година(Down

Двојно заштитна маска, на сензорот е издржлив и reliable B.FITMENT Загреана о2 02 сензор предното или задното за 200

Дизајниран за да се открие количината на кислород во издувниот систем.Изработени од високо квалитетни

Ве молиме проверете го приклучокот одговара за : 95, Бис, G8, Cruze, Cruze Ограничен, Sonic, Trax, SRX.Замена на вашиот мо

Уникатен дизајн го прави тоа може да се одвива во мултиживотна средина и голема енергетска конверзија.Н

【】Кислород сензор карактеристики двојна заштита слој, алуминиум оксид слој, PTFE филтер и нерѓосувачки

Dualобложена platinum елемент за зголемување на долговечноста 3фаза елемент overcoat заштитува од контаминација.

Предупредува : ве Молам, проверете го вашето возило fitment внимателно во опис на производот за да се избегн

【Возило Fitment】Компатибилен со Ауди А3 20162020, A3 Quattro / S3 20152018, TT Quattro 20162018; Компатибилен со Фолксваген Голф / GT

Ве молиме проверете го приклучокот 20092011 Altima Хибрид Од 2,5 L; 20072010 Altima S Од 2,5 L; 20082009 Altima SE 3.5 L; 20082010 Altima SL 3.5 L; 20

Fitment Кислород Сензор Замена одговара за Silverado 1500 Equinox Malibu Пионер Терен G6 Vue , компатибилен со OE 25024704...

ПРЕДУПРЕДУВА ве Молиме прочитајте ги опис на производот внимателно, ќе ви кажам релевантни информации

【OE Број】05139021 AA, 25024259 【Fitment】Одговара за Jeep Wrangler 20012004, за Џип TJ 20012004, за Jeep Grand Cherokee 20012004, за Dodge за Рам 1500 Ва

OE Број : 22693JF00 B.Ве молиме потврдете го вашиот автомобил OE број и модел пред да нарачате.Fitment : за Nissan GTR 2009 20

Please wait...