0
clear
  • SpaChoice 472-3-3031 Санација Гранули Топла Када Хлор, 1-Пакет
  • -20%
  • -20%
SpaChoice 472-3-3031 Санација Гранули Топла Када Хлор, 1-Пакет

SpaChoice 472-3-3031 Санација Гранули Топла Када Хлор, 1-Пакет

DEN 507.60

Достапност
Достапно за нарачка

8, вкупно alkalinity 60-100 ppm, калциум цврстина 200 ppm минимум.17 унци) на овој производ ќе обезбеди околу 1.НАСОКИ ЗА АПЛИКАЦИЈА : Емитува на производот рамномерно во текот на еден широк простор во најдлабоките дел на лековитата со вода циркулира.НАСОКИ ЗА START-UP (СВЕЖО ИСПОЛНЕТ) 1.Проверете ги бесплатно достапни хлор (FAC) и, ако под 4-5 ppm), repeat (повтори ако е потребно.Одржување на овие услови за правилно спа и топла када операцијата со чести испитување со тест за полнење.Со користење на соодветни тест за полнење, тестирање и прилагодување на водата на следните вредности : p H 7.Превземање Упатство Се Достапни Под Информација За Производот : Технички Спецификации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ПРИДОБИВКИ : Sanitizes и го заштитува вашиот базен на вода, па можете да уживате пливање во чиста и бистра вод

Во 99% Trichloro базен хлор таблета што ја одржува здрава базен.Убива штетни бактерии.Долготрајни сончева све

Контроли алги.Ги убива бактериите.Ја спречува корозија и скала.Ги отстранува органски загадувачи за би

Плус, малку оди долг пат.Треба Повеќе Причини? ✔️ 4оз најголемиот Дел Пакет✔️ 100% Чист Кристал Форма ✔️

Се стабилизира за да се заштити од штетните УВ зраци.Ја подобрува хлор остаток во вашиот базен.Поединеч

Ги убива бактериите.Совршен за мали базени.Го убива и го спречува сите видови на базен алги.Ја спречува

Почекајте 5 минути по додавањето да се впие.Во Sigura, имаме сигурен страст, гордост, и заложба за доставува

Пакет содржи : Leisure Quip Scum Boat Ѓубриња Апсорбер, Spa Guard Enhanced Спа Шок 6lb, и Топла Када Грижа Екнига.Во сила : Тес

Please wait...