0
clear
  • GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден
  • -20%
  • -20%
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден

GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45°

DEN 1166.40

Достапност
Достапно за нарачка

На Giga MIMO16-5 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултра-ефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со цел добавувач на услуги за локација не е можно, како во возила, бродови, во областа поставување, итн.На Giga MIMO16-5 G™ елементи се запечатени во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови.Овој сет, направи за подобрување на Asus 4 G-N12 Б1 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO16-5 G™, ултра-широк бенд combiners и 30 нозете на ултра-ниска загуба коаксијален кабли за директно поврзување со Asus 4 G-N12 Б1. На Giga MIMO16-5 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за вашата Asus 4 G-N12 Б1 како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO16-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка од 30°.Оваа Giga MIMO16-5 G™ систем е направен за Asus 4 G-N12 Б1 (SKU ASU-N12 B1-GM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO16-5 G™ наоѓа значително повисока од Asus 4 G-N12 Б1 локација.На Giga MIMO16-5 G™ себе мерки 37.2 x 61 x 37.2 инчи и тежи 37 кг.Една година производителот со гаранција.Патент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Висока добивка, wideband куршум антената што во голема мера ја подобрува сигнал сила и брзина за сите мобилн

Оваа Giga MIMO5 G™ сет ќе се поврзете директно до Huawei E589, земајќи целосно искористување на својата напредни MI

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6901 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Овој сет, направи за подобрување на Band Rich R560 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s екскл

Оваа Giga MIMO5 G™ сет ќе се поврзете директно до Telstra AC790 S, земајќи целосно искористување на својата напредн

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку у

МУЛТИКОРИСНИЧКИ — Веднаш подобрување на разговор, текст, и податоци за повеќе корисници и на мобилните

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Овој сет, направи за подобрување на Teltonika RUT538 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден а

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ себе мерки 37.Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуаци

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

Ве молиме проверете ја вашата фреквенција пред да ги купите Овие се методи на тестирање на мобилните фр

На Giga MIMO5 G™ има своја елементи затворен и запечатен да ги заштити своите перформанси дури и во груби сре

Оваа Giga MIMO165 G™ систем е направен за Cisco C819 HG4 GGK9 (SKU NACISC819 HGM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол)

ФРЕКФЕНЦИЈА : Овој мобилен телефон сигнал засилувач работи за band7(2600 MHz) бенд 5(850 MHz WCDMA) бенд 2(1900 MHz КОМПЈУТ

Една година производителот со гаранција.На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и

Оваа Wide Ant2Лајт™ систем е направен за As GAC55 U (SKU ASUAC55 UWDAL2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) аплик

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO5 G™ од Wir Eng® е вистински 5 G антена, бидејќи тоа ги опфаќа сите 5 G мобилната бендови меѓу 450 MHz и 6 GHz.

Собранието е потребно.Овој сет, направи за подобрување на Huawei E5373 јачина на сигналот и податоци автопат,

Овој сет, направи за подобрување на Cradle Point ЛАК CBA750 LEVZ 4 G LTE / EVDO јачина на сигналот и податоци автопат, вкл

Please wait...