0
clear
  • Haoge Бајонет Собираат Petal Цвет Леќа Хауба за Canon EF 24-105mm f4L е USM Леќа Заменува Канон EW-83H
  • -20%
  • -20%
Haoge Бајонет Собираат Petal Цвет Леќа Хауба за Canon EF 24-105mm f4L е USM Леќа Заменува Канон EW-83H

Haoge Бајонет Собираат Petal Цвет Леќа Хауба за Canon EF 24-105mm f4L е USM Леќа Заменува Канон EW-83H

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Компатибилен со Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM.Answer : ___________________________ NOTE : Само компатибилни со објективот листата погоре.Ве молиме потврдете го вашиот објектив модел пред цел.Го заменува Канон EW-83 H.На Haoge Леќа Худ е дизајнирана за да се спречат несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот, плус се спречи vignetting.Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

58mm Леќа Капа вклопува многу камери : Nikon, Canon, Олимп, Сигма, Vivitar, и другите!.Заштитете го вашиот вредни леќи

Задните леќи капа штити задното стакло елемент и електронските контакти од гребнатини, прашина, вода и

* Намалување на пречки светлина за да внесете леќите на камерата и заштита на леќите на камерата од нула,

Производот може да чека долго време, поради неговата ниска потрошувачка на енергија.Со свирче, производ

Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.Сите Метална Конструкција, антиотсјај обложени

Дизајниран за да се минимизира леќа одблесокот од deflecting скитници светлина од внесување на леќа Rotate леќа

Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Тоа секогаш е добро да се

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Топла чевли покрие слајдови право во камерата е топло чевли за да се задржи таа прашина и остатоци слобо

Компатибилен со : Nikon AFS DX Nkkor 18200mm F / 3.55.6 G ЕД VR II.Компатибилен со : Nikon AFS DX VR 18200mm f / 3.55.6 G АКОЕД.Поддршка 72mm УВ

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

43mm на камерата Леќи на Камерата Худ Плоштадот Додаток.За Canon, , Fujifilm, Voigtlaender, Tamron, Коника Minolta, Zeiss, Nikon, Sony и

Камерата Додатоци.Камерата Кеси, Случаи & Ремени.Камерата Микро Филм, Леќа & Додатоци.Камерата Нуркање П

Стискаш, пролет, а snapна механизам.Карактеристики екстра јаки извори и големо влијание на пластика.Идеал

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Ја спречува сјајот и леќа flare,може да помогне да пука професионален квалитет на сликите и видео.Заштита

Компатибилен уред : Canon EOS R5 Камера + RF 50mm Ф1.8 STM Леќа.Кожата на телото : Вентилација дупка дизајн може да ја

(8) x Леќа Капа Држачот.Леќа капа чувар е удобен и лесен начин да ги пратите на вашиот објектив капи...

Сите Метална Конструкција, антиотсјај обложени внатре кон надвор.Обезбедува никакви проблеми со vignetting

Ако пакети не биде претставено на време или на производи може да не се на задоволително ниво.Некои далеч

52mm на камерата Леќи на Камерата Худ Плоштадот Заштитник Додаток за Полнење.За Nikon, Canon, Sony, Fujifilm, Yongnuo, Сигм

Please wait...