0
clear
  • Sportime Timetracker Основните Stopwatches, Избрани Бои, Сет од 6
  • -20%
  • -20%
Sportime Timetracker Основните Stopwatches, Избрани Бои, Сет од 6

Sportime Timetracker Основните Stopwatches, Избрани Бои, Сет од 6

DEN 733.20

Достапност
Достапно за нарачка

Еден од најлесните-за-читање stopwatches достапни на пазарот, овој Timt Tracker Основните поставите е-мора да има за малечки!Вклучува 1/2 инчи висок дигитални броеви на екранот (со 1/100 втор екран за екстра-прецизно мерење на времето), заедно со 12 до 24 часа време часовник и аларм со snooze.Во прилог црна lanyard со екстра дебели валани завршува се овозможува удобен и удобно hands-free користење, без разлика дали се става околу вратот или looped околу рачниот зглоб.Три лесни копчиња на врвот (за "start," "пауза" и "стоп) се одделени со двојно рог-како гребени, што го прави лесен за млади раце да зафат и се сеќавам кој копчето е кој.Користете ги сите 6 stopwatches одеднаш за класи или одделни во различни соби за размена на инстант timekeeping!.Лесен-за-читање екранот се прикажува минути, секунди и 1/100 секунди.Одличен избор за спортски, образовни, и мотивациони цели за основно оценки.Билатерален база на дното им овозможува на секој стоперка за да стои исправено на своите сопствени кога склопот на.Издржлива пластика изградба во сјајни бои ги направи лесно да се види на табела или земја, и се разликува за секоја млада индивидуални или тимски.Подготвени за студентите да се користи за физичко тестирање, брзо расчистување сесии, будење фокус за специфични задачи, и многу повеќе.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Една акција на мерењето.Времето во / време од времето.ABS пластика изградба 0.01 проценти точност.Мерки 23 / 8"

Рачни Sportwatch : Стоперката ергономски дизајниран, вие ќе се чувствувате удобно и флексибилни, кога ќе го п

Со статистички одбројување функција и број на функции, брзо се претвори алармот за вклучување / исклучу

Функција надградба на верзија, може да се затвори, може да се молчи, енергијазаштеда на енергија и енерг

●ДИЗАЈН : Guochao врежан, дијамант скала ●ВОДООТПОРЕН : ЗATM живот водоотпорен, се среќава секојдневно водоо

Со статистички одбројување функција и број на функции, брзо се претвори алармот за вклучување / исклучу

Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објекто

[Голем Екран] Нашата стоперката со голем екран и голем број, лесно за спортски тренер за да го видите вре

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

Please wait...