0
clear
  • GigaMIMO-Лајт Компактен MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-AC55U Отворено/Морски Omnidirectional Висока Добивка ±45° Pol Ограден
  • -20%
  • -20%
GigaMIMO-Лајт Компактен MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-AC55U Отворено/Морски Omnidirectional Висока Добивка ±45° Pol Ограден

GigaMIMO-Лајт Компактен MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-AC55U Отворено/Морски Omnidirectional Висока Добивка ±45°

DEN 2071.20

Достапност
Достапно за нарачка

На Giga MIMO-Лајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултра-ефикасна MIMO/двојна антена совршен за ситуации каде, со цел добавувач на услуги за локација не е можно, како во возила, бродови, во областа поставување, итн.На Giga MIMO-Лајт™ елементи се запечатени во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови.Овој сет, направи за подобрување на Asus 4 G-AC55 U јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO-Лајт™, ултра-широк бенд combiners и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување со Asus 4 G-AC55 U.На Giga MIMO-Лајт™ содржи две групи на независни антени (еден сет со +45° поларизација и на други со -45° поларизација), совршен за вашата Asus 4 G-AC55 U како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO-Лајт™ оперативен фреквентен опсег е 690-2800 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка на 110°.Оваа Giga MIMO-Лајт™ систем е направен за Asus 4 G-AC55 U (SKU ASU-AC55 U-GML) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO-Лајт™ наоѓа значително повисока од Asus 4 G-AC55 U локација.На Giga MIMO-Лајт™ себе мерки 37.2 x 30.5 x 37.2 инчи и тежи 18.6 lbs.Една година производителот со гаранција.Патент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ПРИМЕНА ОПСЕГ : Lintratek мобилен сигнал бустер работи на бендот 20 (800mhz) бенд 8 (900mhz) бенд 3(1800mhz) и бендот 1 (2100mhz).

Оваа Giga MIMO5 G™ сет ќе се поврзете директно до Huawei B311 S, земајќи целосно искористување на својата напредни

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Собранието е потребно.Овој сет, направи за подобрување на Huawei E5373 јачина на сигналот и податоци автопат,

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Се користи за монтирање на Вилсон NMO Антената на возило покрив или слична површина.Бара NMO Антена (се про

Овој сет, направи за подобрување на Cradle Point ЛАК CBA750 LEVZ 4 G LTE / EVDO јачина на сигналот и податоци автопат, вкл

Една година производителот со гаранција.На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

ПОГОДЕН ЗА СВЕТОТ ПРЕВОЗНИЦИ : Lintratek 4 бендови сигнал бустер поддржува бенд 28(700 MHz) бенд 5(850 MHz) бенд 2(1900 MHz)

На Giga MIMO™ себе мерки 37 На Giga MIMO™ содржи две групи на независни антени (еден сет со +45° поларизација и на д

На Giga MIMO165 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на

ФРЕКФЕНЦИЈА : Овој мобилен телефон сигнал засилувач работи за band7(2600 MHz) бенд 5(850 MHz WCDMA) бенд 2(1900 MHz КОМПЈУТ

Овој сет, направи за подобрување на Teltonika RUT538 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден а

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6901 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто

На Wide Ant25 G™ вклучува една година гаранција период.На Wide Ant25 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со вр

Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку у

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Please wait...