0
clear
  • ESSSHOP 3 Пурпурна Стакло Calligraphy Пенкала Кристално Стакло Натопи Пенкало и Боја на Мастило Пен Носителот Поставите Уметност Резерви за Потписи, Почетници Journaling Букви Ц
  • -20%
  • -20%
ESSSHOP 3 Пурпурна Стакло Calligraphy Пенкала Кристално Стакло Натопи Пенкало и Боја на Мастило Пен Носителот Поставите Уметност Резерви за Потписи, Почетници Journaling Букви Ц

ESSSHOP 3 Пурпурна Стакло Calligraphy Пенкала Кристално Стакло Натопи Пенкало и Боја на Мастило Пен Носителот Поставите

DEN 191.76

Достапност
Достапно за нарачка

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од мастило.На calligraphy пенкала се рачно изработени модерна занает со висок borosilicate стакло, нежен линискиот nib, различни форми за возрасни и за деца лесно да се сфати пенкала со мастило.МАЗНА & РАЗНОВРСНА : Овој цртеж стакло пенкала со линеарна линискиот nib обезбедува непречено мастило проток за течно писмена форма, погодна за пишување кратки есеи, потпишување на гости книги, цртање и скицирање, рака букви и calligraphy пракса.ПОПОЛНЕТЕ ВО РОМАНТИЧАРИ : На calligraphy натопи мастило pen set за почетници доаѓа со multicolor бои кои содржат superfine злато во прав за да ви обезбеди со романтично чувство и неверојатни создавање од првиот пат кога ќе го пробате.PS : се Тресат мастило шише добро пред употреба.БЕЗБЕДНО и ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ : да се Извлекуваат од безопасни материјали и пигменти, брзо-сува и згаснат-отпор, овие бои се безбедни да се пишува, црта или допир.Со одлична water solubility, мастило може да биде лесно да се чистат со плакнење со вода и брзо да се префрлите на друга боја.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК & ДЕКОРАЦИЈА : Секој мастило шише доаѓа со течење-доказ заптивка да помогне да се спречи од протекување.Добро спакуван во кутија за да се обезбеди сигурна достава.Уметноста комплет е прекрасна декорација и прекрасен избор за роденденски подарок, дома и во канцеларија декорација, уметност резерви, итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Тоа би било пожелно да се помошник кога сте земање белешки, doodling, пишување, календар означување...

Ако не се чувствувате 100% задоволни, ве молиме слободно да ни email.VOROME Метален Маркер Пенкала Се Добри Пода

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

Совршен подарок за Божиќ, за Нова Година, за Роденден за Деца, Деца и за Семејствата.Оваа calligraphy пенкало е

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Safe нетоксични, водоотпорен, fadeproof, некрварење и совршен натпревар со акварел маркер за четка букви и црт

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

Ве молиме Имајте на ум : Овој производ е преполна со 48 пенкала.Екстрамазна сликарство систем обезбедува

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

Мастило е светла во боја и не исчезнат.Услугата за Гаранција за квалитет Ако имате најмала проблем со н

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

Восок лажица.Мастило е светла во боја и не исчезнат.Ние излезе на нашиот начин за да бидете сигурни дека

Исто така, можете да се обидете да го користите за други начини.На Junhartt quill пенкало сет содржи 6 различни

Uchida Ле Пен има мазна пишување микрофини пластични точка и елегантни барел дизајн.Тие се одлични за бизн

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

СОВРШЕНО СО CRICUT МАШИНА за СЕЧЕЊЕ:Оваа парична Казна Точка сет Пенкала може да се Напише и да се подготв

【Брзо ПоПродажбата на Одговор】 : Овие цртање пенкала и маркери може да се користат во пишување на писма

Стигнале затворање.Пресвртакција стигнале пенкало механизам кој обезбедува дека мастило ќе трае долго

Please wait...