0
clear
  • Кралската Talens Рејн Уметници' Мека Пастел, 506.5 Ultramarine Длабоко (31995065)
  • -20%
  • -20%
Кралската Talens Рејн Уметници' Мека Пастел, 506.5 Ultramarine Длабоко (31995065)

Кралската Talens Рејн Уметници' Мека Пастел, 506.5 Ultramarine Длабоко (31995065)

DEN 380.88

Достапност
Достапно за нарачка

Ненадмината сјај - чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет - фино земјата чисти пигменти во екстра-парична казна Kaol.Резултатот е кадифена-мазна мекост во секоја боја.Секој богата боја е темелно да се помеша и униформа - крај до крај.Не содржат тешко бити, или остри рабови што може да предизвика сјајни точки или гребење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

????Кратка должина, добро за деликатна изразување ????Рафинирани и мека висок квалитет на пигмент, добар ко

Направени се од најдобар квалитет, ситно земјата чиста пигменти.Богата боја е темелно да се помеша и еди

Пан пастелни бои се вистински уметници квалитет пастели уникатно спакувани во тавата формат.Развиен, т

Направени со неутрален p H восок база.Разноврсна пастел, можат да се применат на било која површина.Може

Сигурен lightfastness.Чистотата на бојата.Неверојатна water solubility.Голем една половина инч од страна на две инчен

Одлична боја и бојаразвој на пастелни и сите техники на пастелни се применливи – Меша, Градација, Суво м

На работ на пастел, масло може да се користи за да го претстави линии.Можете да ги користите вашите прсти

Џек Richeson ракавалани мека пастели понуда луксузни текстура.Неверојатно богати бои.Стап големина 1 3 / 8 До

Одлична бришејќи карактеристики 48 пастел, боички.Производот е лесен за употреба.Фабер CastellКреативно Ст

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Професионални уметници "квалитетот мека пастелни бои во уникатен пан фо

Please wait...