0
clear
  • Киро&Јиеу 2 ПАРЧИЊА DC5V 28BYJ-48 Насочена Stepper Мотор со ULN2003 Вози Кола Сина за Arduino (5V)
  • -20%
  • -20%
Киро&Јиеу 2 ПАРЧИЊА DC5V 28BYJ-48 Насочена Stepper Мотор со ULN2003 Вози Кола Сина за Arduino (5V)

Киро&Јиеу 2 ПАРЧИЊА DC5V 28BYJ-48 Насочена Stepper Мотор со ULN2003 Вози Кола Сина за Arduino (5V)

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

Напон : 5 V.Чекор агол : 5.625 x 1 / 64. Stepper моторни возачот одбор со ULN2003. A, B, C, D четири-фаза LED покажува статусот на stepper моторни работа.Stepper мотор со стандарден интерфејс, кога се користи директно pluggable.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

100% и висок квалитет.Погоден Компатибилен со сите видови на stepper мотор, серво мотор контрола.Тоа може да р

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор.Ниски вибрации, ниско ниво на бучава, мазна

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

9 V42 V DC напојување, H мост биполарно постојана фаза проток на диск.Максимална 4.0 Еден од осумте видови на и

ШЕСТ ФУНКЦИИ : 1 Мултисегмент работата : 16сегмент програмабилни мултиза контрола на брзината, повеќе опе

Висок квалитет на DC моторни четка за постигнување на телефонот на вибрации функција кога ќе примите тек

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6 МИЛИМЕТРИ Кол : 6mm,Висина : 11mm со Исклучок пред имајќи ра

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фанладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Излез врати

Име на производ : DC Мотор;Модел : N10;Номинална Напон : DC 4.5 V Номинална Брзина : 22000 RPM;Тековните : 0.03 A Вратило

Погоден за stepper мотори, серво мотори.Интегрирани со Sтип на забрзување со итни стоп функција.Обратна врс

АНГЛИСКИ ПАНЕЛ : Со висок квалитет променлива фреквенција диск има македонски панел за удобен операциј

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Направени од високо квалитетни алуминиумски легури, долг животен век.Компактна големина, ниско ниво на

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор 100% номинална излезна вртежен момент.Ниски в

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор.Висока точност на позиционирање, без да се г

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6mm Висина : 11 ММ ( исклучувајќи пред поаѓајќи од ракав ) Из

★ Усвојување THB6064 AH ексклузивни чип обезбедува одлични перформанси ★ Вози тековната прилагодена помеѓ

отпор (а +) = 0.Најголемиот 32 subdivision на 6 модели се изборни влезниот сигнал со голема брзина фотоелектричес

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6 MM Висина : 11 ММ ( исклучувајќи пред поаѓајќи од ракав ) Из

Please wait...