0
clear
  • Орион AstroTrack Диск за EQ-1B Екваторијалниот Планината
  • -20%
  • -20%
Орион AstroTrack Диск за EQ-1B Екваторијалниот Планината

Орион AstroTrack Диск за EQ-1B Екваторијалниот Планината

DEN 1343.76

Достапност
Достапно за нарачка

Cordless DC серво мотор и вклучени заградата дизајнирани за употреба со Орион EQ-1 B екваторијалниот планината.Економичен мотор обезбедува hands-free небесните следење за мали телескопи во прилог на EQ-1 B планината.Прилагодливи диск за контрола на брзината, knob овозможува прецизно следење на двете сончевиот систем и длабоко небото објекти.Идеален за кратко изложување piggyback и планетарни astrophotography со мали телескопи.Бара 9 V батерија (се продава одделно), кои се обезбедува околу 35 часа на моторните операција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фанладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Излез врати

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6mm Висина : 11 ММ ( исклучувајќи пред поаѓајќи од ракав ) Из

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор 100% номинална излезна вртежен момент.Ниски в

ШЕСТ ФУНКЦИИ : 1 Мултисегмент работата : 16сегмент програмабилни мултиза контрола на брзината, повеќе опе

★ Усвојување THB6064 AH ексклузивни чип обезбедува одлични перформанси ★ Вози тековната прилагодена помеѓ

отпор (а +) = 0.Најголемиот 32 subdivision на 6 модели се изборни влезниот сигнал со голема брзина фотоелектричес

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор.Ниски вибрации, ниско ниво на бучава, мазна

Погоден за stepper мотори, серво мотори.Интегрирани со Sтип на забрзување со итни стоп функција.Обратна врс

Напон : 5 V.Чекор агол : 5.625 x 1 / 64 Stepper моторни возачот одбор со ULN2003 A, B, C, D четирифаза LED покажува статусот н

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Висок квалитет на DC моторни четка за постигнување на телефонот на вибрации функција кога ќе примите тек

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6 МИЛИМЕТРИ Кол : 6mm,Висина : 11mm со Исклучок пред имајќи ра

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Please wait...