0
clear
  • Сакура Сива PIGMA Micron Сет Од 10 Црно, Пенкала
  • -20%
  • -20%
Сакура Сива PIGMA Micron Сет Од 10 Црно, Пенкала

Сакура Сива PIGMA Micron Сет Од 10 Црно, Пенкала

DEN 815.76

Достапност
Достапно за нарачка

За професионални и уметници кои се стремат запознаени со PIGMA Micron, овие нови grays се дизајнирани за ништо од прецизност засенчување за покривање на големи површини.Овие пенкала се идеални за аниме, илустрација, карикатуристи, пенкало и мастило цртање, scrapbooking, и други детали работа.Pigma мастило е постојан, бледнеат отпорни, хемиски стабилен, и нема да крварат или да ја стартувате по мастило има исушени.Уметници, архивари, crafters, journal ентузијасти, студенти и научници слично доверба Pigma Micron(R) за сите на нивните креативни напори, архивирање на квалитетни проекти, и повеќе.Овој пакет содржи десет пенкала - 1 едни : 01, 05, 10, BR Светло Сива (#42) + 1 едни : 01, 05, 10, BR Кул Сива(#44) + 1 секоја; 05, 10 Црна (#49).Увезени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Восок лажица.Мастило е светла во боја и не исчезнат.Ние излезе на нашиот начин за да бидете сигурни дека

Тоа би било пожелно да се помошник кога сте земање белешки, doodling, пишување, календар означување ♣36 Единс

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

Ако не се чувствувате 100% задоволни, ве молиме слободно да ни email.VOROME Метален Маркер Пенкала Се Добри Пода

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

СОВРШЕНО СО CRICUT МАШИНА за СЕЧЕЊЕ:Оваа парична Казна Точка сет Пенкала може да се Напише и да се подготв

Safe нетоксични, водоотпорен, fadeproof, некрварење и совршен натпревар со акварел маркер за четка букви и црт

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

Мастило е светла во боја и не исчезнат.Услугата за Гаранција за квалитет Ако имате најмала проблем со н

Ве молиме Имајте на ум : Овој производ е преполна со 48 пенкала.Екстрамазна сликарство систем обезбедува

Uchida Ле Пен има мазна пишување микрофини пластични точка и елегантни барел дизајн.Тие се одлични за бизн

Исто така, можете да се обидете да го користите за други начини.На Junhartt quill пенкало сет содржи 6 различни

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Стигнале затворање.Пресвртакција стигнале пенкало механизам кој обезбедува дека мастило ќе трае долго

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

【Брзо ПоПродажбата на Одговор】 : Овие цртање пенкала и маркери може да се користат во пишување на писма

Совршен подарок за Божиќ, за Нова Година, за Роденден за Деца, Деца и за Семејствата.Оваа calligraphy пенкало е

Please wait...