0
clear
  • Staedtler 0.3 mm Пигмент Лагер Fineliner Скицирање Цртање Подготовка Пенкала Пакет на 5
  • -20%
  • -20%
Staedtler 0.3 mm Пигмент Лагер Fineliner Скицирање Цртање Подготовка Пенкала Пакет на 5

Staedtler 0.3 mm Пигмент Лагер Fineliner Скицирање Цртање Подготовка Пенкала Пакет на 5

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Fineliner за пишување, скицирање и цртање.Долго метал совет, идеален за употреба со владетелите и шаблони e.г.Марс букви водич 572 FL.Пигмент мастило, оставија траен (во согласност со ISO 14145-2), lightfast, водоотпорен.Erasable кога се користи за изработка на хартија, без крварење кога се осветлени.Капа off - може да се остави uncapped за најмалку 12 часа без сушење до (Стандардна атмосфера според ISO 554).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Safe нетоксични, водоотпорен, fadeproof, некрварење и совршен натпревар со акварел маркер за четка букви и црт

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

Восок лажица.Мастило е светла во боја и не исчезнат.Ние излезе на нашиот начин за да бидете сигурни дека

За професионални и уметници кои се стремат запознаени со PIGMA Micron, овие нови grays се дизајнирани за ништо о

Ве молиме Имајте на ум : Овој производ е преполна со 48 пенкала.Екстрамазна сликарство систем обезбедува

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

Uchida Ле Пен има мазна пишување микрофини пластични точка и елегантни барел дизајн.Тие се одлични за бизн

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

Совршен подарок за Божиќ, за Нова Година, за Роденден за Деца, Деца и за Семејствата.Оваа calligraphy пенкало е

Мастило е светла во боја и не исчезнат.Услугата за Гаранција за квалитет Ако имате најмала проблем со н

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

СОВРШЕНО СО CRICUT МАШИНА за СЕЧЕЊЕ:Оваа парична Казна Точка сет Пенкала може да се Напише и да се подготв

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

Ако не се чувствувате 100% задоволни, ве молиме слободно да ни email.VOROME Метален Маркер Пенкала Се Добри Пода

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

Тоа би било пожелно да се помошник кога сте земање белешки, doodling, пишување, календар означување...

Стигнале затворање.Пресвртакција стигнале пенкало механизам кој обезбедува дека мастило ќе трае долго

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

【Брзо ПоПродажбата на Одговор】 : Овие цртање пенкала и маркери може да се користат во пишување на писма

Please wait...