0
clear
  • НОВИ LON0167 40 Компјутери PT908-7C Јасно Леќа 950nm IR Инфраред Примање на Оптички Сензор(40 Компјутери PT908-7C klare Linse 950nm IR Infrarotempfang optischer Сензор
  • -20%
  • -20%
НОВИ LON0167 40 Компјутери PT908-7C Јасно Леќа 950nm IR Инфраред Примање на Оптички Сензор(40 Компјутери PT908-7C klare Linse 950nm IR Infrarotempfang optischer Сензор

НОВИ LON0167 40 Компјутери PT908-7C Јасно Леќа 950nm IR Инфраред Примање на Оптички Сензор(40 Компјутери PT908-7C

DEN 214.32

Достапност
Достапно за нарачка

Име на производ : Инфрацрвен Примање на Оптички Сензор;Модел : PT908-7 C;Терминали Количина : 2 Терминали (2.54 mm).Главата Големина : 6 x 5 x 2mm / 0.24" x 0.2" x 0.08"(L*W*H);Леќи во Боја : Јасно.Брановидна должина : 950nm;Моќ Дисипација : 75m W.Обратна Напон : 5 V;Напред Тековната : 50m A(Rückspannung : 5 V; Durchlassstrom : 50m A.Тежина : 5g;Пакет Содржина : 40 x Infrared Примање на Оптички Сензор(Gewicht : 5 g; Packungsinhalt : 40 x Infrared Примање на Оптички Сензор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

【Квалитет Осигурување】 : внатрешноста на оваа висока моќност led светло е направен од висок квалитет на

Квалитетот на производот е добар.Ние сме професионални Електронски Компоненти и модул производителот.

【Квалитет Осигурување】 : внатрешноста на оваа висока моќност led светло е направен од висок квалитет на

Име На Производ : Инфрацрвен Receiver Diode;Материјал : Пластични, Метални.Диоди Главата Големина : 3мм x 6mm / 0.12"

Пакет тип : на чело, Пакет форма : Т13⁄4 Димензии (во mm) : Ø 5 Врв бранова должина : λp = 940 nm.Висока надежност, В

Please wait...