0
clear
  • GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Netgear Orbi 4G LTE Рутер Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден
  • -20%
  • -20%
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Netgear Orbi 4G LTE Рутер Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден

GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Netgear Orbi 4G LTE Рутер Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка

DEN 4799.76

Достапност
Достапно за нарачка

На Giga MIMO16-5 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултра-ефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со цел добавувач на услуги за локација не е можно, како во возила, бродови, во областа поставување, итн.На Giga MIMO16-5 G™ елементи се запечатени во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови.Овој сет, направи за подобрување на Netgear Orbi 4 G LTE Рутер јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO16-5 G™, ултра-широк бенд combiners и 30 нозете на ултра-ниска загуба коаксијален кабли за директно поврзување на Netgear Orbi 4 G LTE Рутер.На Giga MIMO16-5 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за вашата Netgear Orbi 4 G LTE Рутерот како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO16-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка од 30°.Оваа Giga MIMO16-5 G™ систем е направен за Netgear Orbi 4 G LTE Рутер (SKU NTG-СЛОБОДАНКА-4 GLTE-GM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO16-5 G™ наоѓа значително повисока од Netgear Orbi 4 G LTE Рутер локација.На Giga MIMO16-5 G™ себе мерки 37.2 x 61 x 37.2 инчи и тежи 37 кг.Една година производителот со гаранција.Патент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оваа Giga MIMO5 G™ сет ќе се поврзете директно до Telstra AC790 S, земајќи целосно искористување на својата напредн

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMOЛајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, с

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

На Giga MIMO™ себе мерки 37 На Giga MIMO™ содржи две групи на независни антени (еден сет со +45° поларизација и на д

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Се користи за монтирање на Вилсон NMO Антената на возило покрив или слична површина.Бара NMO Антена (се про

Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку у

ПРИМЕНА ОПСЕГ : Lintratek мобилен сигнал бустер работи на бендот 20 (800mhz) бенд 8 (900mhz) бенд 3(1800mhz) и бендот 1 (2100mhz).

Овој сет, направи за подобрување на Band Rich R560 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s екскл

Овој сет, направи за подобрување на Френклин XHGC774 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаед

Овој сет, направи за подобрување на Chariton Долина Безжична MV440 јачина на сигналот и податоци автопат, вклу

Оваа Giga MIMO165 G™ систем е направен за Cisco C819 HG4 GGK9 (SKU NACISC819 HGM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол)

Антената се подобрува гласовен квалитет, како и 2 G,3 G,4 G податоци.До 12 d Bi на добивка.Стабилна и подобренио

Оваа Wide Ant2Лајт™ систем е направен за As GAC55 U (SKU ASUAC55 UWDAL2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) аплик

На Wide Ant25 G™ вклучува една година гаранција период.На Wide Ant25 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со вр

На Giga MIMO165 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Please wait...