0
clear
  • 4G Телефонски Сигнал Бустер Двојна Бендови 700MHz Бенд 13/12/17 ФЛОПИ Мобилен Телефон Сигнал Бустер Засилувач Антена Колекции ја Зголемува 4G Податоци, ја Подобрува 4G Пови?
  • -20%
  • -20%
4G Телефонски Сигнал Бустер Двојна Бендови 700MHz Бенд 13/12/17 ФЛОПИ Мобилен Телефон Сигнал Бустер Засилувач Антена Колекции ја Зголемува 4G Податоци, ја Подобрува 4G Пови?

4G Телефонски Сигнал Бустер Двојна Бендови 700MHz Бенд 13/12/17 ФЛОПИ Мобилен Телефон Сигнал Бустер Засилувач Антена

DEN 2052.00

Достапност
Достапно за нарачка

Телефонот сигнал бустер нуди ќе ги покрие 3500-4000 квадратни.Уживајте во јасен глас разговори, моментален смси.Таа потоа се црта сигнали од многу подалеку отколку omni-насочен антената ќе биде во можност да се привлечат.Оваа надвор од Паното за антена е уни-насочен антена која треба да биде насочена во правец на најблискиот мобилен кула на превозникот чии сигнали треба да се зголеми учеството на внатрешноста.Не падна повици или долго бафер пати повеќе.Компатибилен со i Phone 11/XR/XS/X/SE/8/7/6, Samsung S/Белешка, Motorola и други Андроид телефони и поддржува Повеќе Корисници Истовремено.Се зголеми јачината на сигналот, намалување падна повици, побрзо 4 G вчитувања и преземање податоци стапки.9" Мали Димензии, мала Тежина метал случај обезбедува ефикасна топлина дисипација, Ниската Температурата на работа.Отворено насочен антена комплет се предлага кога сигналот надвор од дома или зграда е слаба.Мобилен телефон сигнал засилувач е дизајниран за 700 MHz бенд 13, бендот 12 и бендот 17 фреквенција, ја подобрува 4 G LTE интернет и 4 G повици, се решава сиромашните јачина на приемот.На AGC(Автоматски се Здобијат со Контрола) функција автоматски ќе се прилагоди добиваат според cell јачина на сигналот од кулата за да се направи тоа, доволно силна за вашиот телефон.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Една година производителот со гаранција.На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и

Собранието е потребно.Овој сет, направи за подобрување на Huawei E5373 јачина на сигналот и податоци автопат,

Оваа Giga MIMO165 G™ систем е направен за Cisco C819 HG4 GGK9 (SKU NACISC819 HGM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол)

На Giga MIMO165 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за

Исчистите Екранот : Опремени со покажувачот бирање, висока точност, може директно да се прикажат резулт

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMOЛајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, с

ПРИМЕНА ОПСЕГ : Lintratek мобилен сигнал бустер работи на бендот 20 (800mhz) бенд 8 (900mhz) бенд 3(1800mhz) и бендот 1 (2100mhz).

Оваа Giga MIMO5 G™ сет ќе се поврзете директно до Telstra AC790 S, земајќи целосно искористување на својата напредн

Антената се подобрува гласовен квалитет, како и 2 G,3 G,4 G податоци.До 12 d Bi на добивка.Стабилна и подобренио

Од Глобален Лидер во Безжична Комуникација – Uniden, доверлив сигнал бренд од 1966 година, претставува Uniden Л

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

Висока добивка, wideband куршум антената што во голема мера ја подобрува сигнал сила и брзина за сите мобилн

Ве молиме проверете ја вашата фреквенција пред да ги купите Овие се методи на тестирање на мобилните фр

Овој сет, направи за подобрување на Френклин XHGC774 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаед

Овој сет, направи за подобрување на Teltonika RUT538 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден а

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

ПОГОДЕН ЗА СВЕТОТ ПРЕВОЗНИЦИ : Lintratek 4 бендови сигнал бустер поддржува бенд 28(700 MHz) бенд 5(850 MHz) бенд 2(1900 MHz)

На Giga MIMO5 G™ има своја елементи затворен и запечатен да ги заштити своите перформанси дури и во груби сре

Please wait...