0
clear
  • СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 112H Прецизност, Поединечно Калибриран 1.050/1.100 Специфична Тежина Hydrometer за Тешки Течности (B61898-1700)
  • -20%
  • -20%
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 112H Прецизност, Поединечно Калибриран 1.050/1.100 Специфична Тежина Hydrometer за Тешки Течности (B61898-1700)

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 112H Прецизност, Поединечно Калибриран 1.050/1.100 Специфична Тежина Hydrometer

DEN 9861.36

Достапност
Достапно за нарачка

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 112 H.Калибриран може да се следат за да се NIST стандарди во три специфична тежина поени; снабдува со детален калибрација извештајот се наведува корекции на една десетина од најмалите поделба.Мерки за специфична тежина на тешки течности во согласност со Американското Здружение за Испитување на Материјали (ASTM) E100 стандарди; Опсег : 1.050/1.100; Поделби : 0.0005; Точност : ±0.0005. Поединечно серијали; доведе слободни баласт и стакло.Спакуван во рециклираат делукс складирање кутија; Поранешен HB # 112 H-ФК.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оваа hydrometer ви овозможува да ги пратите на вашиот ферментација напредокот и да се одреди на готовиот про

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 144 H.Мерки за специфична тежина на тешки течности во

Brix шеќер скала обична форма hydrometer.За утврдување на процентот на тежина од страна на сахароза.Hydrometers се п

Одредува како доказ на етил алкохол духови.Hydrometers се калибрира за доказ на 60 степен F Hydrometers се направени

★ СИТЕ ВО ЕДНО : Оваа група содржи 2 Трокреветни Скала Hydrometers, 250ml тест тегла, хардпокрие hydrometer заштитни с

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 142 H.Мерки за специфична тежина на тешки течности во

NIST Следат.Направен од најдобрите материјали кои се достапни; стакло е слободна од несовршености.Hydrometers

Please wait...