0
clear
  • KONGZIR 50Pcs 8 Дупки Абразивни Песок Дискови Пескарење Хартија 40 60 80 120 240 Чакал и Песок Хартија за Брусење и Полирање
  • -20%
  • -20%
KONGZIR 50Pcs 8 Дупки Абразивни Песок Дискови Пескарење Хартија 40 60 80 120 240 Чакал и Песок Хартија за Брусење и Полирање

KONGZIR 50Pcs 8 Дупки Абразивни Песок Дискови Пескарење Хартија 40 60 80 120 240 Чакал и Песок Хартија за Брусење

DEN 1198.80

Достапност
Достапно за нарачка

Widel е применливо, идеален за полиран метал, дрво, жад и така натаму.Пескарење трудови обложени со алуминиум оксид врзани со snthetic смола се совршен избор за работа на сите дрво, woodbased материјали, и метал, од груба пескарење за фино брусење. 40-60 зрно се користи за крупни пескарење на нерамни површини, 80-120 жито се погодни за површината smoothening и пескарење на мали roughnesses, 180-400 жито се добри за завршната казна пескарење.И полирање се држиме плоча поддржува употреба, еас и едноставен за употреба.Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.Спецификација : Tpe : Пескарење Paper Material : Алуминиум Oxide Diameter : 125mm/ 4.92 inch Color : Црвена/Brown Model : 40# (Чакал), 60# (Чакал), 80# (Чакал), 120# (Чакал), 240# (Чакал)Број на дупки : 8 Holes Sizes и quantit : 10pcs x 40 Ронки Sandpapers10pcs x 60 Ронки Sandpapers10pcs x 80 Ронки Sandpapers10pcs x 120 Ронки Sandpapers10pcs x 240 Ронки Sandpapers Usage : Пескарење трудови обложени со алуминиум оксид врзани со snthetic смола се совршен избор за работа на сите дрво, woodbased материјали, и метал, од груба пескарење за фино брусење.40-60 зрно се користи за крупни пескарење на нерамни површини, 80-120 жито се погодни за површината smoothening и пескарење на мали roughnesses, 180-400 жито се добри за завршната казна пескарење.Карактеристики : Widel е применливо, идеален за полиран метал, дрво, жад и така натаму.И полирање се држиме плоча поддржува употреба, еас и едноставен за употреба.Забелешка : Треба да додадете sandpaper залепени на стап лепило диск да диск фиксна полиран.Користете електричен вежба уште треба да се додаде конвертор.Пакувани се Вклучени : 50pcs x Sandpapers If имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.

Спецификацијата

Tpe:
Sanding Paper
Material:
Aluminum Oxide
Diameter:
125mm/ 4.92 inch
Color:
Red/Brown
Model:
40# (Grit), 60# (Grit), 80# (Grit), 120# (Grit), 240# (Grit)
Number of holes:
8 Holes
Sizes and quantit:
10pcs x 40 Grit Sandpapers :
10pcs x 60 Grit Sandpapers :
10pcs x 80 Grit Sandpapers :
10pcs x 120 Grit Sandpapers :
10pcs x 240 Grit Sandpapers :
Usage:
Sanding papers coated with aluminium oxide bound with snthetic resin are the perfect choice for working of all wood, woodbased materials, and metal, from coarse sanding to fine sanding. :
40-60 grain are used for coarse sanding of rough surfaces, 80-120 grain are suitable for surface smoothening and sanding of small roughnesses, 180-400 grain are good for final fine sanding. :
Features:
Widel applicable, ideal for polished metal, wood, jade and so on. :
And polishing stick plate supporting the use, eas and simple to use. :
Need to add sandpaper glued to the stick adhesive disc to disc fixed polished. :
Use an electric drill still need to add converter. :
Packaged Included:
50pcs x Sandpapers :
If you have any questions, our customer service will reply to you within 24 hours. :

Со стоката дадена додека купуваат

Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.Остар, носатотпорн�

Ова електрична сандер се користи главно за индустриски пескарење и полирање на дрво, камен, челик, ѕид, и

80 РОНКИ За гол површина за чистење, а по завршувањето.Идеален за машини, металната, и за пластични како и

Широк Апликации : Погоден за употреба во уметнички занает, дрво работа, автомобилската, метал, или други

Висок квалитет дијамант позлата, површина 2 различни големина на честички, грубата страна за roughing машин

5 Појас widel користи во metallurg, machiner, бродоградба, светлина industr,Кожа, дрво, градежни материјали, текстил и др

Please wait...