0
clear
  • Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Verizon, AT&T, Спринт Бенд 2/5/13 ФЛОПИ Мобилен Телефон Сигнал Repeater за Дома и во Канцеларија, се Покрие до 4500 Квадратни Стапки, да се Подобри
  • -20%
  • -20%
Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Verizon, AT&T, Спринт Бенд 2/5/13 ФЛОПИ Мобилен Телефон Сигнал Repeater за Дома и во Канцеларија, се Покрие до 4500 Квадратни Стапки, да се Подобри

Мобилен Телефон Сигнал Бустер за Verizon, AT&T, Спринт Бенд 2/5/13 ФЛОПИ Мобилен Телефон Сигнал Repeater за Дома

DEN 2140.80

Достапност
Достапно за нарачка

Ве молиме прочитајте ги упатствата пред да започнете со инсталација!Ве молиме да не контактирате доколку ви треба каква било техничка поддршка. 【50 FT COAX КАБЕЛ & 16 FT COAX КАБЕЛ】На мобилен телефон сигнал бустер доаѓа со 50ft Coax Кабел и 16ft Coax Кабел, доволно долго да те посебна внатрешна и надворешна антени, што е апсолутно критична задржи растојанието помеѓу надворешна антена и затворен антената треба да биде над 32ft.Овој телефон сигнал бустер ќе работи само во НАС, нема да работат во други земји.Таа ќе покрие до 4000-4500 квадратни.【FCC ОДОБРЕНИ】Почетниот Мобилен Телефон Сигнал Бустер е одобрен од страна на FCC,и добитник на препораките на FCC за автентикација на сертификатот.Метал случај обезбедува ефикасна топлина дисипација и ниски Оперативни температури. Мобилна, Metro PCS, Спринт, Крикет на бендот 2,бендот 5 и бендот 13, компатибилен со 5g n2 и n5.Внатрешна Omni-Насочен Таванот Антената може да обезбеди 360° сигнал покриеност опсег,го елиминира мобилен сигнал мртви зони, зголемување на клетката се јачината на сигналот, обезбедува побрзо high-speed вчитувања и преземање податоци стапки.Можете да го користите вашиот телефон да сурфате на Интернет, да разговарате со вашите пријатели и да добиете најновите вести, уживаат висок сигнал достапноста на повици и пристап до дигитални податоци услуги.Ако на отворено сигналот е слаба, тоа ќе покрие многу помалку простор во внатрешноста од наведено 4000sq. 【ЗГОЛЕМИ ПОДАТОЦИ,ПОВИЦИ ТЕКСТ】На Aclogue Дома Мобилен Сигнал Repeater Бустер ќе се зголеми мобилен јачина на сигналот и квалитетот на повикот, намалување на падна повици, силна и стабилна сигнал покриеност и интернет конекција. Се работи за i OS, Андроид, Windows Телефон Системи, Подлога (со SIM-Картичка), Wi Fi hotpots (со SIM-Картичка), да се зголеми јачината на сигналот, намалување падна повик, не треба да стојат на windows или одат надвор да се користи телефони било повеќе.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

ПРИМЕНА ОПСЕГ : Lintratek мобилен сигнал бустер работи на бендот 20 (800mhz) бенд 8 (900mhz) бенд 3(1800mhz) и бендот 1 (2100mhz).

Собранието е потребно.Овој сет, направи за подобрување на Huawei E5373 јачина на сигналот и податоци автопат,

На Giga MIMOЛајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, с

На Giga MIMO5 G™ има своја елементи затворен и запечатен да ги заштити своите перформанси дури и во груби сре

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Се користи за монтирање на Вилсон NMO Антената на возило покрив или слична површина.Бара NMO Антена (се про

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

Телефонот сигнал бустер нуди ќе ги покрие 35004000 квадратни.Уживајте во јасен глас разговори, моментален с

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6901 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто

Овој сет, направи за подобрување на Band Rich R560 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s екскл

На Giga MIMO165 G™ себе мерки 37.Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуаци

ПОГОДЕН ЗА СВЕТОТ ПРЕВОЗНИЦИ : Lintratek 4 бендови сигнал бустер поддржува бенд 28(700 MHz) бенд 5(850 MHz) бенд 2(1900 MHz)

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Ве молиме проверете ја вашата фреквенција пред да ги купите Овие се методи на тестирање на мобилните фр

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

2 инчи и тежи 18.Оваа Giga MIMO5 G™ систем е направен за Band Rich D535 U (SKU NABDRD535 UGM5 G) и главно се препорачува за на Отв

Една година производителот со гаранција.На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и

Овој сет, направи за подобрување на Teltonika RUT538 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден а

ФРЕКФЕНЦИЈА : Овој мобилен телефон сигнал засилувач работи за band7(2600 MHz) бенд 5(850 MHz WCDMA) бенд 2(1900 MHz КОМПЈУТ

Оваа Wide Ant2Лајт™ систем е направен за As GAC55 U (SKU ASUAC55 UWDAL2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) аплик

Please wait...