0
clear
  • Xcover Низок Профил, Тешко Виткање Камионот Корито Tonneau Маска, Компатибилен со 2015-2022 F150 Пикап 5.6 Ft Styleside Кревет
  • -20%
  • -20%
Xcover Низок Профил, Тешко Виткање Камионот Корито Tonneau Маска, Компатибилен со 2015-2022 F150 Пикап 5.6 Ft Styleside Кревет

Xcover Низок Профил, Тешко Виткање Камионот Корито Tonneau Маска, Компатибилен со 2015-2022 F150 Пикап 5.6 Ft Styleside

DEN 1568.64

Достапност
Достапно за нарачка

Fitment : Одговара 2015-2022 F150 Пикап, 5.6 ft Styleside Кревет.Xcover е Низок Профил, и седат во внатрешноста на камион со кревет, полн удел џебовите на располагање за да се користи со маска на.Добро Заштитете го Вашиот Cargos : Xcover Низок профил, Тешко Три пати tonnneau поклопецот е дизајниран да се изврши во повеќето екстремни услови,премија УВ отпорни и ладно отпорни, без оглед на снежните, дождливо, windy или сончево, вашиот cargos на креветот ќе биде добро заштитена од влага и нечистотија.Уникатен Стегање Систем и Кражба Заштита : Патент железнички latch и дизајн, Xcover latch овозможува за еден прст порака за да отворите и автоматски се заклучува кога го затворате поклопецот.Тешко Панел е отпорен на гребење и обезбедува максимална кражба заштита.Издржлив и Лесен за Инсталација : Цврсто Јадро Тешко Панели може да биде оценет до 500lbs на рамномерно распоредени тежина.Ве молиме погледнете го видео на левата за инсталација , таа е целосно собраа за лесна и Не-Дупчење инсталација во минути.ВНИМАНИЕ : Бидете сигурни дека Станот за Миење и Пролет Миење сите се поставени на гром пред завртки со пластични орев на.ЗАОСТРУВАЊЕ НА СИТЕ ЗАВРТКИ & ОРЕВИ ПРЕД ВОЗЕЊЕ!. 5 Години Гаранција : Против дефекти во материјалите и изработката под неговата наменета употреба, ве Молиме бидете сигурни да го користите нашиот tonneau капак.Било завртки или монтирање на хардвер потреба од замена, за било какви прашања, ве молиме јавете се во нашата служба за корисници.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Секогаш бидете сигурни дека стеги и завртки се заострија пред возење, никогаш не се вози со покритие во делумно отворена позиција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Се вклопува во 2019 2021 Dodge Рам 1500 (АД Палка Сребро) Не Одговара w / МултиФункција (Сплит) Дел 5' 7" Кревет (67.4").

Инсталација : Лесно Се СтегаНа Тоа се карактеризира со патентиран latch и напнатост систем за да се задржи

FITMENT : ДНК MOTORING Тешко Три Пати Tonneau Покрие Компатибилен со 0918ч Рам 1500 / 1018 Ram меморија 3500 Оваа Надградба Ед

Кревет Капи заштита на кревет шини против штета при давање на возило готов фабрички изглед.Заштитете го

Периметар на гумени печати и внатрешната потрошувачка цевки носат вода подалеку од и надвор од кревето

Овие кревет железнички удел џеб опфаќа одговара 2019 2020 Надгради Silverado и GMC Сиера во задниот дел на вашиот

Се Вклопува 200918, 19 / 20 Класичен Dodge Рам 1500 5' 7" Кревет (67.4").ЕКСТРА ТЕШКО се Добие покритие, која ќе трае Оваа

Модел : За Chevy Колорадо ( 2015 2020 ) / GMC Кањон ( 2015 2020 година ).Функција : Исклучително ефикасен за да се подоб

Се вклопува во 2015 2021 Chevy / GMC Колорадо / Кањонот 5' 3" Кревет (62.7").ИНДУСТРИСКА СИЛА ВИНИЛ За сигурен кревет з

Please wait...