0
clear
  • WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за Asus 4G-AC55U Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations 24K Злато Позлатен Конектори
  • -20%
  • -20%
WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за Asus 4G-AC55U Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations 24K Злато Позлатен Конектори

WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за Asus 4G-AC55U Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations

DEN 1600.80

Достапност
Достапно за нарачка

Овој сет, направи за подобрување на Asus 4 G-AC55 U јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s ексклузивни dual-на-еден антена пол планината адаптер и 30 нозете на WRG400 ултра-ниска загуба коаксијален двоен кабли (сите со 24 K злато позлатен конектори) за директно поврзување со Asus 4 G-AC55 U.Оваа Wide Ant2-5 G™ сет карактеристики 24 K злато позлатен конектори и антена елементи кои се целосно затворена во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови!.На Wide Ant2-5 G™ се состои од два независни антени (еден со +45° поларизација и на други со -45° поларизација), совршен за вашата Asus 4 G-AC55 U како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа, вклучувајќи 5 G бендови.На Wide Ant2-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на (варира)° и вертикална решетка на (варира)°.Оваа Wide Ant2-5 G™ систем е направен за Asus 4 G-AC55 U (SKU ASU-AC55 U-WDG2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол/Маст) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Wide Ant2-5 G™ наоѓа значително повисока од Asus 4 G-AC55 U локација.На Wide Ant2-5 G™ себе мерки 20.5 x 6.9 x 22 инчи и тежи 5.5 lbs.Една година производителот со гаранција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Овој сет, направи за подобрување на Cradle Point ЛАК CBA750 LEVZ 4 G LTE / EVDO јачина на сигналот и податоци автопат, вкл

9 x 22 инчи и тежи 5 Оваа Wide Ant25 G™ сет карактеристики 24 K злато позлатен конектори и антена елементи кои се ц

ПОГОДЕН ЗА СВЕТОТ ПРЕВОЗНИЦИ : Lintratek 4 бендови сигнал бустер поддржува бенд 28(700 MHz) бенд 5(850 MHz) бенд 2(1900 MHz)

Оваа Giga MIMO5 G™ сет ќе се поврзете директно до Telstra AC790 S, земајќи целосно искористување на својата напредн

На Wide Ant25 G™ вклучува една година гаранција период.На Wide Ant25 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со вр

Ве молиме проверете ја вашата фреквенција пред да ги купите Овие се методи на тестирање на мобилните фр

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

На Giga MIMOЛајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, с

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Се користи за монтирање на Вилсон NMO Антената на возило покрив или слична површина.Бара NMO Антена (се про

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6901 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто

Антената се подобрува гласовен квалитет, како и 2 G,3 G,4 G податоци.До 12 d Bi на добивка.Стабилна и подобренио

Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку у

На Giga MIMO™ себе мерки 37 На Giga MIMO™ содржи две групи на независни антени (еден сет со +45° поларизација и на д

Исчистите Екранот : Опремени со покажувачот бирање, висока точност, може директно да се прикажат резулт

Една година производителот со гаранција.На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

Висока добивка, wideband куршум антената што во голема мера ја подобрува сигнал сила и брзина за сите мобилн

На Giga MIMO165 G™ себе мерки 37.Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуаци

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Please wait...