0
clear
  • 1Pair Мека Носната Кислород Маски за Кислород на Корисниците да се Заштити Вашето Лице од Канила Цевка Спречи Indentations Иритирате Образ на Кожата
  • -20%
  • -20%
1Pair Мека Носната Кислород Маски за Кислород на Корисниците да се Заштити Вашето Лице од Канила Цевка Спречи Indentations Иритирате Образ на Кожата

1Pair Мека Носната Кислород Маски за Кислород на Корисниците да се Заштити Вашето Лице од Канила Цевка Спречи Indentations

DEN 229.68

Достапност
Достапно за нарачка

МЕКА ОБРАЗ ЗАШТИТНИК : Носната Кислород опфаќа е дизајниран за луѓето кои носат канила како што се лицата со ЦОПД.Тие може да го спречи линии на лицето од вашиот канила цевка кога ќе спие со канила.УДОБНО ТКАЕНИНИ : Мека, удобно двојно фланелен боксери snuggles вашиот образите и го спречува иритација предизвикана од пластични цевки.ЛЕСНО ДА се ЗАКАЧИТЕ на : Место на канила во средината на капакот и зацврстете го со Лепенка.Маската може да се лизга напред и назад помеѓу носот и уво за да одговара на вашите индивидуални лице.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : Околу 4 инчи долго и 3 инчи широк, голем за целосен образ заштита.ЛЕСНО ДА се ГРИЖИ : Носната Кислород Опфаќа се лесни за чистење, поддршка на машина перат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Едноставно бришење надолу вашиот уред и неговите додатоци секое утро, со нашите брише, ќе му помогне да

Медицинска Опрема Багаж Ознаки за Респираторни Уреди.Вклучува Монтажни Пластични Ремени.Совршен за CPAP

Компатибилен со AEIOmed, Covidien, De Vilbiss, Фишер & Paykel, Puritan Bennett, Somnetics, Res Med и Respironics, латексслободен цевки е еднокр

Оваа замена перница за Wisp Носната Маска е да се користи и со ткаенина и јасно силикони рамки.Мал.Минимал

Замена перница компатибилен со Airfit F30 Маска.Количина 1 Size : Медиум.Нема други делови на маската се вклуче

Светла Бела ребра околните Сина внатрешна цевка со Бела конектори.Slimline : Нашите ултратенок цевки се сам

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЏЕБ : главната преграда има повеќе џебови кој одговара за Air Mini CPAP машина, напојување,

15mm Дијаметар CPAP Црево со стандардни 22mm Гума Крајот конектори на двата краја овозможува да ги собере сит

ПОДОБРУВАЊЕ на СПИЕЊЕ : Употреба на CPAP Цевка Држачот за поддршка на CPAP е цевки и елиминирање на CPAP поврза

Можете да DIY меур стапче компресор за свадба, годишнина, ангажирање и така натаму.Доволно количество и и

Совршен Избор : Доколку сте се занимаваат со проблеми со дишењето за време на спиењето и сте се одлучи за

Please wait...