0
clear
  • Mophorn 7x12 Инчен Луксузна Верзија Метал Струг 550W Прецизност Клупата Врвот Мини Метал Мелничката Струг Променлива Брзина 50-2500 ВРТЕЖИ во минута Најлон Опрема со Подвиже
  • -20%
  • -20%
Mophorn 7x12 Инчен Луксузна Верзија Метал Струг 550W Прецизност Клупата Врвот Мини Метал Мелничката Струг Променлива Брзина 50-2500 ВРТЕЖИ во минута Најлон Опрема со Подвиже

Mophorn 7x12 Инчен Луксузна Верзија Метал Струг 550W Прецизност Клупата Врвот Мини Метал Мелничката Струг Променлива

DEN 19919.76

Достапност
Достапно за нарачка

Здрав Железо Изградба : мини метал струг кревет се изработени од високо квалитетен железо.Опремени со најлон брзини, ова струг машина е да се носат-отпорни, отпорни, повеќе точни ротација и професионални.Мини метал струг моќ на моторот : 550 W.Целосната должина splashguard обезбедува максимална заштита.Бескрајно Променлива Брзина : Променлива брзина од 50-2500 ВРТЕЖИ во минута.Напред и рикверц во сите брзини.Работат или рачно или со прилагодливи авто се хранат стапка.На handness и точноста на v-slideways се добиени од страна на суровини, стврднување со топлина и мелење.Итни стоп buttom вклучени.Точни 3-вилицата Чак : Мини метал струг чак, 3-вилицата авто-центрирање чак, за поставување на цилиндрични материјали постојано.Backsplash guard вклучени.Вретено е поддржан од страна на прецизност заострените валчести лежишта, вретено точност во рок од 0.01 mm.Слободен светилка, 1x 4-Вилицата Независни Чак, 1x Брзи Промени Алатка Пост и 4x Инженери Мерење на Сетот се вклучени.Професионални Соединенија Остатокот : мини метал струг брзи промени алатка пост може да се постигне позиции за внатрешни сечење, се соочуваат со сечење и bevel сечење со промена на алатка пост агол и прилагодување на соединение одмор.Професионални крстот слајд е дизајниран со абразивни отпор, се движат ножеви слободно со храна род.Широка Примена : Управувано од страна на DC мотор, овој мини метал струг отсечени алатка може да се користи во области како што се мини прецизност делови обработка на примерок обработка и моделирање работи. 9 Секачи за лесна замена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Специјално дизајнирани за дома, DIY ентузијасти, мали и преносливо големина со силна енергија.Чак стегањ

Примена : Дрво, пластика, меки метали (алуминиум, бакар, итн.).Иглолистен, тврдо.Можете да користите триви

Дизајниран за семејството DIY ентузијасти, компактен, лесен, и моќни.Нерѓосувачки челик прашина маска со

Please wait...