0
clear
  • ESSSHOP 3 Сино Стакло Calligraphy Пенкала Кристално Стакло Натопи Пенкало и Боја на Мастило Пен Носителот Поставите Уметност Резерви за Потписи, Почетници Journaling Букви Цртањ
  • -20%
  • -20%
ESSSHOP 3 Сино Стакло Calligraphy Пенкала Кристално Стакло Натопи Пенкало и Боја на Мастило Пен Носителот Поставите Уметност Резерви за Потписи, Почетници Journaling Букви Цртањ

ESSSHOP 3 Сино Стакло Calligraphy Пенкала Кристално Стакло Натопи Пенкало и Боја на Мастило Пен Носителот Поставите

DEN 503.76

Достапност
Достапно за нарачка

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од мастило.На calligraphy пенкала се рачно изработени модерна занает со висок borosilicate стакло, нежен линискиот nib, различни форми за возрасни и за деца лесно да се сфати пенкала со мастило.МАЗНА & РАЗНОВРСНА : Овој цртеж стакло пенкала со линеарна линискиот nib обезбедува непречено мастило проток за течно писмена форма, погодна за пишување кратки есеи, потпишување на гости книги, цртање и скицирање, рака букви и calligraphy пракса.ПОПОЛНЕТЕ ВО РОМАНТИЧАРИ : На calligraphy стакло натопи мастило pen set за почетници доаѓа со multicolor бои кои содржат superfine злато во прав за да ви обезбеди со романтично чувство и неверојатни создавање од првиот пат кога ќе го пробате.PS : се Тресат мастило шише добро пред употреба.БЕЗБЕДНО и ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ : да се Извлекуваат од безопасни материјали и пигменти, брзо-сува и згаснат-отпор, овие бои се безбедни да се пишува, црта или допир.Со одлична water solubility, мастило може да биде лесно да се чистат со плакнење со вода и брзо да се префрлите на друга боја.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК & ДЕКОРАЦИЈА : Секој мастило шише доаѓа со течење-доказ заптивка да помогне да се спречи од протекување.Добро спакуван во кутија за да се обезбеди сигурна достава.Уметноста комплет е прекрасна декорација и прекрасен избор за роденденски подарок, дома и во канцеларија декорација, уметност резерви, итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

Совршен подарок за Божиќ, за Нова Година, за Роденден за Деца, Деца и за Семејствата.Оваа calligraphy пенкало е

Мастило е светла во боја и не исчезнат.Услугата за Гаранција за квалитет Ако имате најмала проблем со н

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

Safe нетоксични, водоотпорен, fadeproof, некрварење и совршен натпревар со акварел маркер за четка букви и црт

Тоа би било пожелно да се помошник кога сте земање белешки, doodling, пишување, календар означување ♣36 Единс

????[Пенкала за Cricut Машина за Сечење]Xinart двојна совет пенкала се дизајнирани специјално за Cricut Создателот

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

За професионални и уметници кои се стремат запознаени со PIGMA Micron, овие нови grays се дизајнирани за ништо о

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

Ве молиме Имајте на ум : Овој производ е преполна со 48 пенкала.Екстрамазна сликарство систем обезбедува

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Восок лажица.Мастило е светла во боја и не исчезнат.Ние излезе на нашиот начин за да бидете сигурни дека

Исто така, можете да се обидете да го користите за други начини.На Junhartt quill пенкало сет содржи 6 различни

СОВРШЕНО СО CRICUT МАШИНА за СЕЧЕЊЕ:Оваа парична Казна Точка сет Пенкала може да се Напише и да се подготв

【Брзо ПоПродажбата на Одговор】 : Овие цртање пенкала и маркери може да се користат во пишување на писма

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

Uchida Ле Пен има мазна пишување микрофини пластични точка и елегантни барел дизајн.Тие се одлични за бизн

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од мастило.На calligraphy пенкала

Стигнале затворање.Пресвртакција стигнале пенкало механизам кој обезбедува дека мастило ќе трае долго

Fineliner за пишување, скицирање и цртање.Долго метал совет, идеален за употреба со владетелите и шаблони e.г.

Ако не се чувствувате 100% задоволни, ве молиме слободно да ни email.VOROME Метален Маркер Пенкала Се Добри Пода

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

Please wait...