0
clear
  • SIXILANG Santoku Нож, Премија Кујнски Нож од Нерѓосувачки Челик Сечилото со Ергономски се Справи со Многу Отпорен и Издржлив
  • -20%
  • -20%
SIXILANG Santoku Нож, Премија Кујнски Нож од Нерѓосувачки Челик Сечилото со Ергономски се Справи со Многу Отпорен и Издржлив

SIXILANG Santoku Нож, Премија Кујнски Нож од Нерѓосувачки Челик Сечилото со Ергономски се Справи со Многу Отпорен

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

[Santoku Нож] - SIXILANG нож со 7" сечилото Тоа може да се намали стекови лесно и не-стап, со добар баланс и чувство. [Премиум Ножеви] - На ножеви на нашите нерѓосувачки челик нож го поставите се долготрајни што се должи на нивните трајни супериорен нерѓосувачки челик и не-стап слој.Ги прави овие ножеви полесно да зафат и употреба. [Квалитет Дизајн] - Овој Нож е направена со супериорен висока јаглерод нерѓосувачки челик сечива за прецизност и точност.Корозија-доказ и отпорни на топлина.Ергономски дизајниран и специјално за стек-вегетаријанците, овие бифтек ножеви исто така да додадете еден допир на елеганција да било посебни оброк. [Издржлив и Лесен за Чистење] - интегриран дизајн на ножот и на месо тело не е лесно да се скрши, безбедно и издржливи.Тоа обезбедува долготрајни перформанси и лесно да се чисти.Можете да заштедите многу време за чистење. [Доживотна Гаранција]- Секој Santoku нож е поддржан од страна на супериорен квалитет и под строги квалитет.Нашата цел е 100% задоволни корисници.Да го вратите во било кое време и да се добие целосна наплата кога не сте задоволни со нашата нож.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

СЕТ ОД 6 VULCANO Santoku нож мерка 7"; со остар нож дека е одида нож за сите кујна задачи; карактеристики на рамни

3.7" керамички нож се направени од Kyocera заштитен циркони материјал произведен во Јапонија за исклучителе

Страна направена целосна танг ножеви фалсификувани од чисто grained, шведски Sandvik 14 C28 N Челик за неверојатн

На крајот на 2016 година, Due Buoi се пресели на историски фабриката, кои со текот на годините има речиси поста

Рачно изработени во Seki, Јапонија.Фабрикувани од револуционерна FC61 парична казна карбид ' рѓосувачки чел

16cm флексибилни filleting нож.Полипропилен се справува машина за миење садови безбедно.Висок јаглерод нерѓо

Модел # : SG1447 GEPCP.Посочи Совет, Granton Раб.Мека Гумена Рачка Го Намалува Стресот.Поединечно Земјата и Усоврш

Farberware е #1 за продажба на прибор за јадење бренд во САД (Извор : NPD Group).Стап отпорни слој граници храна од п

Даб рачки.Нерѓосувачки челични ножеви.Сертификат за автентичност.Боја : Дрво.Од Бренд : Жан Dubost.На Жан Dubo

Страна направена целосна танг ножеви фалсификувани од тесни grained, X50 Cr Mo V15 германски Челик за неверојатн

Германскиот 1.4116 високојаглерод, од легура на ножот се противи и отпорност на дамки, експонати цврстина

ОСТАР ЖИЛЕТ СЕЧИЛОТО Vформа Двојно bevel рабовите дава овој повеќенаменски нож на ултра остар нож.Подмачк

Работ чувар технологија : Farberware работ чувар ножеви функција обвивка со реновиран технологија која е диз

Доволно зглоб царинење.Стилски & убави, овие ножеви се сигурни да се подготви очи во секоја кујна!.Контак

????УДОБНО РАКУВАЊЕ Нашите нож е фалсификувани од едно парче на челик, која се протега по целиот пат до ра

Please wait...