0
clear
  • Virbac CET VEGGIEDENT FR3SH забен камен Контрола Chews за Кучиња
  • -20%
  • -20%
Virbac CET VEGGIEDENT FR3SH забен камен Контрола Chews за Кучиња

Virbac CET VEGGIEDENT FR3SH забен камен Контрола Chews за Кучиња

DEN 1578.24

Достапност
Достапно за нарачка

За средни кучиња 22-ри до 66 килограми : Растенијата врз основа џвака со 3 начин на изведба дека чисти забите, freshens здив, и поддржува правилно варење содржи 30 chews по торба.Чисти заби : Само една џвакање дневно го намалува забен камен и плак, орална причинители на лошиот здив уникатен Z облик овозможува џвакање да се постигне пред да се врати и насекаде во меѓувреме.Freshens здив : Адреси орален причинители на лошиот здив да freshen здив во текот на краток и долг рок, со значително подобрување од еден ден.Поддржува правилно варење : Вклучува prebiotic знае да промовира балансиран и здрава стомакот флора.Доверливи формула : Растителна основа, без месо состојки, глутен слободни, и лесно сварлива Не ГМО пченка користи, без вештачки состојки или хемикалии, како и умерени во калории.Секој џвакање содржи 75 kcal за џвакање.VOHC Одобрен : Поради својата уникатна и ефективна форма, Veggiedent FR3 SH заработил на VOHC печат од Ветеринарна Одобрување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Поддржува оралното здравје.Лесен за употреба shaker.Freshens здив.Контроли на плакот.Perio поддршка Про е намене

Please wait...