0
clear
  • Faber-Castell Скицирање Основите Научат да се Подготви
  • -20%
  • -20%
Faber-Castell Скицирање Основите Научат да се Подготви

Faber-Castell Скицирање Основите Научат да се Подготви

DEN 203.76

Достапност
Достапно за нарачка

СКИЦИРАЊЕ МАТЕРИЈАЛИ - Создавање на свој уникатен цртежи и скици за да ги искажете вашите индивидуални стил и личност е забавно и едноставно со скицирање на основите!Да научат како да ги користат сите вклучени материјали за да создадете уметнички дела ќе бидат горди за да се покажат.ЗАВРШИ СКИЦА за ПОЛНЕЊЕ - Сè што ви е потребно за да започнете скицирање е вклучен!Доаѓа со патување-friendly 20 страница блок за цртање, 4 графит моливи во различни доведе цврстина нивоа (6 B, 2 B, ПОЛУПАНСИОН и 2 H), бела гумичка, молив острилка и настава книшка.ДЕЦА ЦРТЕЖ КОМПЛЕТ - идеален за цртање комплет за почетници и деца!Карактеристики на водени книшка дизајнирани да ви помогне да се изгради уметнички доверба во вашиот цртеж и скицирање.Научат традиционалните техники како крос-изведување, спојувањето, засенчување и омекнување.УМЕТНОСТА МОЛИВИ - Употреба на квалитетот на меки и тврди Faber-Castell доведе моливи да се создаде различни сенки и цртежи!На моливи 6 B, 2 B, ПОЛУПАНСИОН и 2 H се совршен опсег за почетник и младите уметници за да се истражуваат цртање и скицирање.FABER-CASTELL КВАЛИТЕТ на УМЕТНИЧКИ МАТЕРИЈАЛИ - Премиум квалитет на уметнички материјали, произведени во Германија.Види вашиот цртежи дојде на живот со апсолутно најдобар квалитет на уметнички материјали.Faber-Castell има произведено премиум квалитет на уметнички материјали од 1761. Се препорачува за возраст од 7+.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Професионален уметник квалитет обоени моливи.Совршен за мешање и се дели на повеќе бои.Мека паузаотпор

33 Парчиња од H&Б Скица Молив Set вклучувајќи графит, јаглен, меки моливи, скица на хартија и гумичка.Најсоо

СКИЦИРАЊЕ МОЛИВИ СЕТ : Графит Моливи 8 B, 6 B, 5 B, 4Б, 3Б, 2 B, HB, 2 H, 3 H & Јаглен Моливи Мека, Средни и тешки.Широк с

96 БОГАТО ЗАСИТЕНИ ПИГМЕНТИ : за возрасни занаети, деца боење книги.СФ 96 обоени моливи имаат мека, паузаот

Совршена алатка за да се слој бои на врвот на секоја друга додава длабочина.Омекне рабовите и да го олес

ВИСОК КВАЛИТЕТ : Олово јадро е направен од висок квалитет на животната средина на ниво на напредни јадро

РАЗЛИЧНИ БОИ : Со кружен 4 милиметри мека јадро, на моливи непречено планирам преку различни цртање повр

Ако сте во потрага по бојата на кожата обоени моливи да се слој и додадете lifelike детали за шарени креации,

144 премиум обоени моливи доаѓаат во пакет од 12 кутии од 12 избрани бои, секоја од нив 12 бои вклучувајќи Црн

Употреба на складирање калај за обоени моливи и материјали.Вклучува обоени моливи, боја пастели, пескар

24 БОЕЊЕ МОЛИВИ за да ги Видите вашите цртежи дојде на живот во полна жив боја со FaberCastell Зафат Боја Eco Pencils!

Газирани води создаде непречено боја laydown за супериорен меша и сенчење.Дебели, долгитрајни боја јадра с

Please wait...