0
clear
  • Calligraphy Четка Пенкала, Рака Букви Пенкала, 12 Големина на Меки и тврди Совет Маркер Пенкала за Уметник Скица, Технички, Почетници Пишување и Цртање
  • -20%
  • -20%
Calligraphy Четка Пенкала, Рака Букви Пенкала, 12 Големина на Меки и тврди Совет Маркер Пенкала за Уметник Скица, Технички, Почетници Пишување и Цртање

Calligraphy Четка Пенкала, Рака Букви Пенкала, 12 Големина на Меки и тврди Совет Маркер Пенкала за Уметник Скица,

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

♥ПОДГОТВИ НЕШТО УБАВО : Ако сте во потрага за нов сет на calligraphy маркери за да го изразат својата креативност или совршен вашиот потпис дизајн, обидете се на нашиот Mumu Уметност Calligraphy Четка за Напредок.Тие ќе го пополни вашето празни страници со неверојатни писма, цртежи, слики.Што и да се прави уметнички дела или пишување. ♥МЕКИ И тврди СОВЕТ : Овој сет содржи 12 Големина Рака Букви Пенкало, 0.5, 0.8, 1mm, 2mm, 3мм, екстра-во ред, во ред, среден, четка, мека четка.Карактеристики флексибилен четка совет за различни букви и цртање техники, Кои ќе донесат нови флексибилност на вашиот уметнички материјали и креативни дизајни. ♥ПРЕМИУМ ПИГМЕНТ И ВОДООТПОРЕН МАСТИЛО : На calligraphy четка маркери се изведуваше со уметникот во умот, со не-токсични, се вклопуваат во можност, не-крварење, и без мирис пигментирани црно мастило, можете лесно може да се создаде екстра-парична казна, казна) или medium (средна потези од промена во четка притисок. ♥ПОДАРОК УМЕТНОСТ РЕЗЕРВИ ЗА ДЕЦА & ВОЗРАСНИ : да се Добие голем calligraphy четка пенкала за полнење за вашето семејство или пријатели.Уметникот ќе сакаат да го изразат чисти контури, детални линија цртање и други уметност изработката.Одличен Подарок за Мајка ми, наставник, колеџ студентите, почетници и За користење во училиштето, патување или се користат во дом и канцеларија. ♥Да ги ИСПОЛНУВААТ СИТЕ ВАШИТЕ КРЕАТИВНИ ПОТРЕБИ : Професионални calligraphy технички пенкала ќе ги исполни сите ваши барања на уметноста.Ние сме тука за да ви понудиме подобар квалитет на производи дизајнирани да го направат вашиот живот повеќе креативни и шарени.Ве молиме контактирајте со нас откако ќе имаат било какви прашања.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Исто така, можете да се обидете да го користите за други начини.На Junhartt quill пенкало сет содржи 6 различни

Safe нетоксични, водоотпорен, fadeproof, некрварење и совршен натпревар со акварел маркер за четка букви и црт

Тоа би било пожелно да се помошник кога сте земање белешки, doodling, пишување, календар означување ♣36 Единс

Совршен подарок за Божиќ, за Нова Година, за Роденден за Деца, Деца и за Семејствата.Оваа calligraphy пенкало е

Мастило е светла во боја и не исчезнат.Услугата за Гаранција за квалитет Ако имате најмала проблем со н

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од мастило.На calligraphy пенкала

СОВРШЕНО СО CRICUT МАШИНА за СЕЧЕЊЕ:Оваа парична Казна Точка сет Пенкала може да се Напише и да се подготв

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

Ако не се чувствувате 100% задоволни, ве молиме слободно да ни email.VOROME Метален Маркер Пенкала Се Добри Пода

????[Пенкала за Cricut Машина за Сечење]Xinart двојна совет пенкала се дизајнирани специјално за Cricut Создателот

Uchida Ле Пен има мазна пишување микрофини пластични точка и елегантни барел дизајн.Тие се одлични за бизн

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

Архивскиот Мастило пенкала : Архивирање квалитет на мастило за употреба во киселинаслободен средини, Х

【Брзо ПоПродажбата на Одговор】 : Овие цртање пенкала и маркери може да се користат во пишување на писма

Please wait...