0
clear
  • Рејн Мека Круг Пастели суровини lipan 408.9 секој
  • -20%
  • -20%
Рејн Мека Круг Пастели суровини lipan 408.9 секој

Рејн Мека Круг Пастели суровини lipan 408.9 секој

DEN 223.20

Достапност
Достапно за нарачка

Ненадмината сјај - чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет - фино земјата чисти пигменти во екстра-парична казна Kaol.Резултатот е кадифена-мазна мекост во секоја боја.Секој богата боја е темелно да се помеша и униформа - крај до крај.Не содржат тешко бити, или остри рабови што може да предизвика сјајни точки или гребење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Патентирана формула на професионални уметници "квалитетот мека пастелн

Одлична бришејќи карактеристики 48 пастел, боички.Производот е лесен за употреба.Фабер CastellКреативно Ст

Одлична боја и бојаразвој на пастелни и сите техники на пастелни се применливи – Меша, Градација, Суво м

Сигурен lightfastness.Чистотата на бојата.Неверојатна water solubility.Голем една половина инч од страна на две инчен

Пан пастелни бои се вистински уметници квалитет пастели уникатно спакувани во тавата формат.Развиен, т

Џек Richeson ракавалани мека пастели понуда луксузни текстура.Неверојатно богати бои.Стап големина 1 3 / 8...

????Кратка должина, добро за деликатна изразување ????Рафинирани и мека висок квалитет на пигмент, добар ко

Направени се од најдобар квалитет, ситно земјата чиста пигменти.Богата боја е темелно да се помеша и еди

Направени со неутрален p H восок база.Разноврсна пастел, можат да се применат на било која површина.Може

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Професионални уметници "квалитетот мека пастелни бои во уникатен пан фо

На работ на пастел, масло може да се користи за да го претстави линии.Можете да ги користите вашите прсти

Ненадмината сјај чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет фино земјата чисти пигменти в

Please wait...