0
clear
  • Faber-Castell Пит Еден Пастел, Молив, Индиски Црвено 192
  • -20%
  • -20%
Faber-Castell Пит Еден Пастел, Молив, Индиски Црвено 192

Faber-Castell Пит Еден Пастел, Молив, Индиски Црвено 192

DEN 142.56

Достапност
Достапно за нарачка

Екстра дебели восок-слободен пастелни води на 4.3 мм дијаметар.Високо пигментирани & Ненадмината степен на светло-постојаност.Дрво-случаи ПИТ пастел, моливи се чисти за да се справи и може да се помеша со користење на хартија wiper, Боја Shaper, четка или прст.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ненадмината сјај чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет фино земјата чисти пигменти в

Сигурен lightfastness.Чистотата на бојата.Неверојатна water solubility.Голем една половина инч од страна на две инчен

Направени со неутрален p H восок база.Разноврсна пастел, можат да се применат на било која површина.Може

Одлична боја и бојаразвој на пастелни и сите техники на пастелни се применливи – Меша, Градација, Суво м

Направени се од најдобар квалитет, ситно земјата чиста пигменти.Богата боја е темелно да се помеша и еди

На работ на пастел, масло може да се користи за да го претстави линии.Можете да ги користите вашите прсти

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Професионални уметници "квалитетот мека пастелни бои во уникатен пан фо

Џек Richeson ракавалани мека пастели понуда луксузни текстура.Неверојатно богати бои.Стап големина 1 3 / 8...

Ненадмината сјај чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет фино земјата чисти пигменти в

Пан пастелни бои се вистински уметници квалитет пастели уникатно спакувани во тавата формат.Развиен, т

????Кратка должина, добро за деликатна изразување ????Рафинирани и мека висок квалитет на пигмент, добар ко

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Патентирана формула на професионални уметници "квалитетот мека пастелн

Одлична бришејќи карактеристики 48 пастел, боички.Производот е лесен за употреба.Фабер CastellКреативно Ст

Please wait...