0
clear
  • Speedball - 3378 Супер Црна Индија Мастило, 1 Пивце - 404696
  • -20%
  • -20%
Speedball - 3378 Супер Црна Индија Мастило, 1 Пивце - 404696

Speedball - 3378 Супер Црна Индија Мастило, 1 Пивце - 404696

DEN 324.00

Достапност
Достапно за нарачка

На Speedball Супер Црна Индија Мастило е бесплатен тече, не-затнување, боја на слободни, мастило, која нуди оптимална lightfastness.Не-токсични, 100 проценти јаглерод пигментирани мастило.Водоотпорен.Направен во САД. 1 Пивце.Брзо сушење за својата погодност.Постојана дизајн значи мастило нема да исчезнат или сива.Водоотпорен така креации нема да се кандидира по сушењето.Крајно нетранспарентно да се направи храбар и светли изјава.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Turquoise (#94271) 50мл шише.За користење со Sheaffer фонтана пенкала со користење на Sheaffer конвертор.Вклучува 1 црна Sh

Оваа Црно Мастило е Формулиран за Цртање, Sumi Сликарство и Четка Calligraphy Работи.Автентични Јапонски Масти

Please wait...