0
clear
  • Seki Јапонија Комунални Готвач Кујнски Нож, Јапонски Santoku Нож, АНИ-8 Висок Јаглерод Нерѓосувачки Челик, Granton Работ Фалсификувани Нож, 6.7 инчен (170mm)
  • -20%
  • -20%
Seki Јапонија Комунални Готвач Кујнски Нож, Јапонски Santoku Нож, АНИ-8 Висок Јаглерод Нерѓосувачки Челик, Granton Работ Фалсификувани Нож, 6.7 инчен (170mm)

Seki Јапонија Комунални Готвач Кујнски Нож, Јапонски Santoku Нож, АНИ-8 Висок Јаглерод Нерѓосувачки Челик, Granton

DEN 1890.72

Достапност
Достапно за нарачка

Кујнски Нож Santoku може да се намали на различни храна, како што се месо, риби, зеленчук, па вие не мора да се промени нож во зависност од храна материјал.На нежно криви сечилото ви помага да аплицираат за вашата тежина и притиснете-намалување на храна лесно.Кога сечење тешко храна материјали, можете да го користите коренот дел од ножот, и кога извршување на парична казна работи, можете да го користите врвот на сечилото, со што ќе може да се справи со сите видови на храна со овој нож.На scalloped indentations на сечилото се направи простор помеѓу нож и храна, намалување на областа за контакт помеѓу двете, и значи дека храната е турка далеку еднаш исечени, оставајќи ништо не се држат до ножот.Нерѓосувачки челик е издржлив и силен против ' рѓа, па можете да го користите за долго време.Тоа е широко се користи од страна на почетници и професионалци.Seki сити е позната по своите прибор за јадење индустрија и произведува поголемиот дел од прибор за јадење, како што кујнски ножеви, Јапонските мечеви, џебен нож, ножици, писмо отварачки, итн., во рамките на нацијата.На Seki прибор за јадење е познат по својот висок квалитет не само во земјата туку и во странство.Овие силни и прецизни ножеви се направи еден по еден од страна на Јапонски занаетчии.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Материјал на ножот : Јапонски 67 Слоеви Дамаск од не ' Рѓосувачки Челик.Се справи со : 430 S / S, Тоа е совршен з

7" сечилото должина.Висок јаглероден челик.Фалсификувани до 60 Rockwell.Фалсификувани се зајакне и да се riveted

Должина на ножот : 180mm(7inch), Вкупната должина : 305mm(12inch), Тежина : 170g(6oz).Цврстина : HRC63, Ножот материјал : прав He

Работ чувар технологија : Farberware работ чувар ножеви функција обвивка со реновиран технологија која е диз

Сечилото должина : околу.180mm(7.1 инчен), должина на : прибл.300мм(11.8 инчен), Тежина : околу.160g(5.6 мл).Сечилото Ма

Заштитна дрвена обвивка наречена Saya е вклучена, кое се штити нож и се додава на својот изглед кога не е в

16cm флексибилни filleting нож.Полипропилен се справува машина за миење садови безбедно.Висок јаглерод нерѓо

Ергономски дршка со мек зафат удобност зона.Нож вклучуваат сечилото покритие за безбедност кога склади

Дамкабесплатно, високојаглероден челик.Комбинација рачка на трајни полипропилен и се лизгаотпорни Santop

Произведени во Германија.Посебна формула висока јаглерод БЕЗ ДАМКА челик.SIGMAFORGE нож е фалсификувани од

Страна направена целосна танг ножеви фалсификувани од тесни grained, X50 Cr Mo V15 германски Челик за неверојатн

Телото и нож фалсификување дизајн, лесно да се исчисти, не е лесно да се пробие и хигиенски...

Направени од Kyocera многу свој заштитен циркони материјал произведен во Јапонија за исклучителен квалите

ОСТАР ЖИЛЕТ СЕЧИЛОТО Vформа Двојно bevel рабовите дава овој повеќенаменски нож на ултра остар нож.Подмачк

Прецизното сензација за режење, dicing, сечење и сечкање на месо, овошје и зеленчук.Карактеристики на ултра

Двојно остро тип има силна сечење на работ.Се справи со : Ламинат иверица се справи.Овие ножеви се израбо

Please wait...