0
clear
  • Seki Јапонија MASAMUNE, Јапонски Комунални Готвач Кујнски Нож, од не ' Рѓосувачки Челик Santoku Нож, ПП се Справи со, 5.9 инчен (150mm)
  • -20%
  • -20%
Seki Јапонија MASAMUNE, Јапонски Комунални Готвач Кујнски Нож, од не ' Рѓосувачки Челик Santoku Нож, ПП се Справи со, 5.9 инчен (150mm)

Seki Јапонија MASAMUNE, Јапонски Комунални Готвач Кујнски Нож, од не ' Рѓосувачки Челик Santoku Нож, ПП се Справи

DEN 512.16

Достапност
Достапно за нарачка

Кујнски Нож Santoku може да се намали на различни храна, како што се месо, риби, зеленчук, па вие не мора да се промени нож во зависност од храна материјал.На нежно криви сечилото ви помага да аплицираат за вашата тежина и притиснете-намалување на храна лесно.Кога сечење тешко храна материјали, можете да го користите коренот дел од ножот, и кога извршување на парична казна работи, можете да го користите врвот на сечилото, со што ќе може да се справи со сите видови на храна со овој нож.Кога луѓето одат да купи нож за нивната домашна употреба, првото нешто што ми доаѓа на ум е најверојатно не ' рѓосувачки челик.Постојат навистина некои заслуги поврзани со нерѓосувачки челични ножеви.'Рѓа отпор е на врвот на листата за овие заслуги.Тие се ниска одржување и може да се користи за подолг период на време.Всушност, постојат различни оценки и видови на нерѓосувачки челик се користи во кујнски ножеви, и професионалци плаќаат поголемо внимание на тип на нерѓосувачки челик се користи во ножеви ќе ја купат.Должина на ножот : 150mm / Сечилото : Молибден Нерѓосувачки Челик, Рачка : Пластика (ПП Смола).Seki сити е позната по своите прибор за јадење индустрија и произведува поголемиот дел од прибор за јадење, како што кујнски ножеви, Јапонските мечеви, џебен нож, ножици, писмо отварачки, итн., во рамките на нацијата.На Seki прибор за јадење е познат по својот висок квалитет не само во земјата туку и во странство.Овие силни и прецизни ножеви се направи еден по еден од страна на Јапонски занаетчии.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Рачно изработени во Seki, Јапонија.Фабрикувани од револуционерна FC61 парична казна карбид ' рѓосувачки чел

Дамкабесплатно, високојаглероден челик.Комбинација рачка на трајни полипропилен и се лизгаотпорни Santop

????ПРОФЕСИОНАЛНИ SANTOKU НОЖ : Супер Остри Santoku Нож е направен од 7 Cr17 Mov нерѓосувачки челик што е отпорен на '

Бела керамички нож и црна еластомер се справи.Иновација мека на допир рачка.Сите околу straight edge нож за ос

Ергономски дршка со мек зафат удобност зона.Нож вклучуваат сечилото покритие за безбедност кога склади

Работ чувар технологија : Farberware работ чувар ножеви функција обвивка со реновиран технологија која е диз

Модел # : SG1447 GEPCP.Посочи Совет, Granton Раб.Мека Гумена Рачка Го Намалува Стресот.Поединечно Земјата и Усоврш

Прецизното сензација за режење, dicing, сечење и сечкање на месо, овошје и зеленчук.Карактеристики на ултра

Производ 1 : Шун Kanso 7инчен Шупливи земјата Santoku е убава, Азијаинспириран готвач е нож што е брзо да стане к

Должина на ножот : 165mm(6.5 инчи), Вкупната должина : 290mm(11.4 инчен), Тежина : 140g(4.9 мл).Цврстина : HRC63, Ножот матер

СЕТ ОД 6 VULCANO Santoku нож мерка 7"; со остар нож дека е одида нож за сите кујна задачи; карактеристики на рамни

Доволно зглоб царинење.Стилски & убави, овие ножеви се сигурни да се подготви очи во секоја кујна!.Контак

Направен во Јапонија!Убава Зачукуваше Шема!Веднаш по употребата, чиста и сува сечилото да се спречи кор

Германскиот 1.4116 високојаглерод, од легура на ножот се противи и отпорност на дамки, експонати цврстина

Farberware е #1 за продажба на прибор за јадење бренд во САД (Извор : NPD Group).Стап отпорни слој граници храна од п

Please wait...