0
clear
  • WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за ZTE Искриват Поврзете Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations 24K Злато Позлатен Конектори
  • -20%
  • -20%
WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за ZTE Искриват Поврзете Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations 24K Злато Позлатен Конектори

WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за ZTE Искриват Поврзете Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45°

DEN 364.80

Достапност
Достапно за нарачка

Овој сет, направи за подобрување на ZTE Искриват Поврзете јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s ексклузивни dual-на-еден антена пол планината адаптер и 30 нозете на WRG400 ултра-ниска загуба коаксијален двоен кабли (сите со 24 K злато позлатен конектори) за директно поврзување на ZTE Искриват се Поврзете.Оваа Wide Ant2-5 G™ сет карактеристики 24 K злато позлатен конектори и антена елементи кои се целосно затворена во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови!.На Wide Ant2-5 G™ се состои од два независни антени (еден со +45° поларизација и на други со -45° поларизација), совршен за вашата ZTE Искриват се Поврзете како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа, вклучувајќи 5 G бендови.На Wide Ant2-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на (варира)° и вертикална решетка на (варира)°.Оваа Wide Ant2-5 G™ систем е направен за ZTE Искриват Поврзете (SKU ZTE-WRC-WDG2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол/Маст) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Wide Ant2-5 G™ наоѓа значително повисока од ZTE Искриват Поврзете локација.На Wide Ant2-5 G™ себе мерки 20.5 x 6.9 x 22 инчи и тежи 5.5 lbs.Една година производителот со гаранција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

На Giga MIMO165 G™ себе мерки 37.Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуаци

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Wide Ant25 G™ вклучува една година гаранција период.На Wide Ant25 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со вр

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6901 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто

На Giga MIMO165 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на

ПОГОДЕН ЗА СВЕТОТ ПРЕВОЗНИЦИ : Lintratek 4 бендови сигнал бустер поддржува бенд 28(700 MHz) бенд 5(850 MHz) бенд 2(1900 MHz)

9 x 22 инчи и тежи 5 Оваа Wide Ant25 G™ сет карактеристики 24 K злато позлатен конектори и антена елементи кои се ц

Овој сет, направи за подобрување на Френклин XHGC774 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаед

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

На Giga MIMO165 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за

Ве молиме потврдете го вашиот мобилен сигнал бенд пред да ја купите.Verizon 4g LTE Сигнал Бустер работи со 700 Mhz

Please wait...