0
clear
  • Nekteck Соларни Светилки Отворено,10 LED Пејзаж Рефлектори Соларен Погон Ѕид Светла 2-во-1 Безжична Прилагодливи Безбедност Декорација Осветлување на Двор Градина Walkway Т?
  • -20%
  • -20%
Nekteck Соларни Светилки Отворено,10 LED Пејзаж Рефлектори Соларен Погон Ѕид Светла 2-во-1 Безжична Прилагодливи Безбедност Декорација Осветлување на Двор Градина Walkway Т?

Nekteck Соларни Светилки Отворено,10 LED Пејзаж Рефлектори Соларен Погон Ѕид Светла 2-во-1 Безжична Прилагодливи

DEN 1319.76

Достапност
Достапно за нарачка

Повеќе Избори за Светлината - 2 Светлината Начини : Nekteck 10 LED соларна пејзаж светла за да понуди два различни режими на работа на светлината (Високо/Ниско), овозможувајќи да останат осветлена за 6-10 часа откако беше целосно наполнета.Повеќе Отпорни - IP66 ВОДООТПОРЕН ТЕХНОЛОГИЈА : Преку континуирана да се подобри нашата технологија и производи, Nekteck 10 Led соларна дискутираше отворено се направени од високо-квалитетна пластика која им овозможува да го издржат дожд, снег, мраз, или лапавица; Со IP66 оценка, Nekteck обезбеди 10 Led соларна пејсажи осветлување долго-траен перформанси на светлина копија од вашите места на целата година.Можете да го осветли дрвја или знамиња како на самото место или преку до светне поголема површина.Понови и Посветла 10 LED Соларна Отворено Светла : Овие напредна соларна место светла за надворешна употреба на високо-ефикасен соларен панел за да апсорбира повеќе сончева светлина во споредба со претходната генерација,така што може да се постигне посветла леснотија до 260 lumens излез во текот на ноќта како градина светлина или двор светлина.Сончевиот uplights отворено се во голема мера се користи како пејсажи осветлување или голема за осветлување до дрвја.Со мрак-да-зората сензор, соларни рефлектори спаси сончевата енергија во текот на денот и автоматски да го вклучите светлото во мрак за кавга-бесплатно осветлување.Лесна употреба за Тремот, Патека, Базен, Двор, Градина, Гаража Патеката, Пат, итн.Полесно Инсталација Без Алатки : да се Држи во земјата со удели & Монтирање на ѕид со завртки вклучени.Повеќе Флексибилни - се Прилагодува Светлината Главата и Соларен Панел : на аголот на овие соларни светилки отворено може да се прилагоди на 180°, кој е совршен за осветлување и нагласување на темно и на одредени области од вашиот двор, градина или базен; Вие исто така може да се прилагоди на агол на соларен панел до 90° за оптимални изложување на сонце и да се зголеми за конверзија на соларна енергија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Најновите 15 LED Соларни Пејзаж Светла со уникатен изглед дизајн, погоден за вашиот патио пат, двор, градин

☆[Идеален таванот светлина] Материјал : висок квалитет на алуминиум, издржливи, rustproof, висока топлина ди

УЛ Наведени Солидна Месинг Низок Напон Пејзаж Место Светла со MR16 Светилки & Скок.Солидна Месинг Низок На

АВТОМАТСКИ ДВИЖЕЊЕ LIGHT SENSOR : Auto на во текот на ноќта и Автоматско исклучување на зората 5 ОСВЕТЛУВАЊЕ НАЧ

Интелигентни Осветлување Контрола.Висок конверзија го оценувате соларни панели, брзо полнење во текот

Можете да го користите вашиот мобилен телефон за далечинско за контрола на отворено searchlight без да оди на

000 часа, без сијалица замена, одржување слободни, заштеда на трошоци.Многу светла за осветлување:КОЧАН L

7 V / 2000m Ah 18650# литиум батерија(Builtin) Brightness : 200 LM за висока осветленост опрема и 80100 LM за ниска осветленост оп

Директно клип ти knob на предупредувачки знак.Отстрани страна knob и безбедна врз рамна површина(ѕид / дрво)

Пакетот вклучува : .ИЗДРЖЛИВИ : Надгради метални алуминиумски домување, отпорен на корозија, не е лесно д

УЛ Наведени Солидна Месинг Низок Напон Пејзаж Место Светла со MR16 Светилки & Скок.Солидна Месинг Низок На

Лесен за инсталација : Градина ѕид светла лесно да го инсталирате, опремени со земјата insert, може да биде

✔ Поради користењето на целосна чип технологија, IC контроли AC и DC моќност, тоа може да биде антиотсјај и

Инсталирање рефлектори може да ја подобри безбедноста и изгледот на вашиот дом.На задниот дел од пејзаж

Соларни панели се прилагодливи, трајни, и изгледа поубав од другите 46 LED светла на пазарот.ИНСТАНТ ИНСТА

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Не само што можете да ги прилагодите каде што сакате да го осветлите, но, исто така, може да се прилагоди

Мулти БоиПромена на брзина и светлината.Декорација на вашиот дом и градина според вашето расположение.5

Please wait...