0
clear
  • Алкохол Мастило Set-АЈДЕ да СМОЛА Живописни Бои Алкохол Мастило за Смола,Високо Концентриран Алкохол Базирани Мастило за Tumblers Одлуки,Епоксидна Смола Сликарство,Алк
  • -20%
  • -20%
Алкохол Мастило Set-АЈДЕ да СМОЛА Живописни Бои Алкохол Мастило за Смола,Високо Концентриран Алкохол Базирани Мастило за Tumblers Одлуки,Епоксидна Смола Сликарство,Алк

Алкохол Мастило Set-АЈДЕ да СМОЛА Живописни Бои Алкохол Мастило за Смола,Високо Концентриран Алкохол Базирани Мастило

DEN 1238.40

Достапност
Достапно за нарачка

Секоја шише содржи околу 10ml/0.Разноврсна Алкохол Мастило за Смола : идеален алкохол мастило за разни смоли уметност, вклучувајќи смола petri,смола се вртат,смола бран,епоксидна смола сликарство, особено одлична за епоксидна смола гимнастик чаши одлуки,смола калапи,како и други алкохол мастило уметност, вклучувајќи рок сликарство,стакло сликарство итн.Жив&Интензивни Бои : АЈДЕ да СМОЛА виножито алкохол мастила поставите има прекрасен избор на високо-заситени смола боја со различни бои, вклучувајќи ги и црна, кафеава, кафе, сина, sapphire сина, зелена, виолетова, пурпурни-црвена, црвена, праска црвена, портокалова, жолта, лимон жолта, бела алкохол мастило. 100% Задоволство Гаранција : Овие алкохол мастило шишиња се поединечно завиткани и прскалките се целосно запечатени(ВНИМАНИЕ : ве Молиме да се биде внимателен на spills кога ќе се намали совети исклучување поради притисокот предизвикан од долго време на превозот).Ако имате било какви прашања во врска со, АЈДЕ да СМОЛА смола алкохол мастило, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во било кое време.Висока Концентрација на Алкохол Мастило : АЈДЕ да СМОЛА алкохол-базирани на транспарентни алкохол мастило, искористување повисока концентрација формула за да се обезбеди голема длабочина и vibrancy,подебели отколку просекот на алкохол мастило;малку капка може да оди долго долго way.By мешање со алкохол може да помогне да се постигне посветли бои и зголемување на поголема транспарентност.Она што е Посебно : АЈДЕ да СМОЛА алкохол мастило работи малку различен од другите алкохол мастило, кои тие не се шират толку многу во смола, поради нивната висока-пигмент, кој ви овозможува да се контролира боите попрецизно и да се направи некои неверојатни и персоналните ефекти во епоксидна смола.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ЖИВОПИСНИ БОИ Miraclekoo алкохол мастило поставите обезбедува живописни бои и бескрајни можности за смола

100% КиселинаСлободен Брзо Сушење и Постојан Креирајте со голема доверба како нашите Алкохол Боја Масти

42 БОЈА на СОБАТА : Со до 42 бои за да изберете од, оваа возбудлива поставите ви дава флексибилност и различ

Глазура 3d сјајни мастило пенкало остава посебен впечаток.На ролери топката пен, кој е лесен и удобен за

Може да се нанесува со четка или пенкало и мастило даде сатен да брилијантен филм во зависност од дебели

Интензивно Обоени Мастило – DalerRowney акрилик мастило е направен од висококвалитет пигменти, кои му даваа

НЕЈАГЛЕРОД МАСТИЛО : Со висок мастило пропустливост, добра флуидност, нејаглерод мастила нема да предиз

Please wait...