0
clear
  • Natursutten Шише Брадавиците за Стакло Бебе Шишиња - Еко-Пријателски, BPA-Free Бавен Проток Природна Гума Брадавиците за Бебешките Шишиња - произведено во Италија - Pack 2
  • -20%
  • -20%
Natursutten Шише Брадавиците за Стакло Бебе Шишиња - Еко-Пријателски, BPA-Free Бавен Проток Природна Гума Брадавиците за Бебешките Шишиња - произведено во Италија - Pack 2

Natursutten Шише Брадавиците за Стакло Бебе Шишиња - Еко-Пријателски, BPA-Free Бавен Проток Природна Гума Брадавиците

DEN 240.00

Достапност
Достапно за нарачка

Бебе Брадавиците За Шишиња : Помек од силикон и поотпорни на teething и каснувања; Тие се чувствуваат повеќе физички да се бебиња, создавајќи пријатна асоцијација за бебиња користење Natursutten pacifier.Бебе Шише-Хранење Материјали : Нашата брадавиците се направени од 100% природна гума од гума дрво Hevea brasiliensis; Направени десно заедно Natursutten бебе pacifiers, во нашиот производен објект во Италија.Anti-Colic Шишиња : Нашето бебе шише брадавиците одговара на повеќето стандардни големина бебе шишиња 0-3 месеци; - Ако сакате да го користите Natursutten брадавиците со друг бренд, ве молиме опфатете нашата anti-colic двојно-вентил.Подобро За Вашето Бебе И Нашата Планета : Основана во 2006 година и е во сопственост мајка на три; Нуди природни производи за бебиња и мали деца, бебе pacifiers, бебе шишиња и teether играчки.Природна Гума Латекс : алергија На латекс предизвикување на протеини е отстранет од нашите производи во текот на производството; Никогаш не користете производ направен од природни гума за дете со дијагностицирана алергија на латекс.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Медицинскиодделение силиконска брадавица штити од латекс алергени.Напредни 360° anticolic venting систем.Екстр

★Висок Квалитет : 100% сосема нов, брадавиците се направени од мека, црвена латекс ★Resuable : Лесно да се инст

НеКапе брадавиците се истури и течење отпорни.Бебе контроли проток на течноста во шишето.Мека текстура

СО СКАЛА : Кофа внатрешна со скала, проверете вентил фиксна брадавица, контрола млеко истекување или backfl

2 Vented Силикони Брадавиците, 6+ месеци.Користење со Lifefactory 4 оз и 9 оз стакло бебе шишиња.BPAfree.Тестирани за да

100% СОСЕМА НОВ : Јагниња Доењето Кофа е 100% сосема нов и висок квалитет.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Добитокот Млеко се

ВИСОК КВАЛИТЕТ : Добитокот Млеко се Хранат Кофа е направен од високо квалитетни пластични материјали, ц

★★ Гулаб мајчино млеко чувство е (1) шише кои можат да дишат усна тесно, така што воздухот не излегуваат

температура отпор] кози млеко за puppies силиконска брадавица, висока температура и ниска температура отп

Мал дијаметар овозможува на бебињата да останат во контакт со кожата.Три дупки нека млеко тече слободно

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Ние го променивме нашиот бренд име и пакување дизајн!Првиот Најважен од NUK има замени Гербер бренд име н

Секое Ниво 4 Брадавица има истиот во согласност проток, така и вие и бебето да знаете што да очекувате.На

SAFE МАТЕРИЈАЛ : храна одделение силиконски, безбедно и без мирис, без BPA, ПВЦ, Олово, Phthalates, или било кои дру

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

ПЕТ ВИДА : На Овчо Млеко Хранење Кофа има пет видови за вас да се избере, да се задоволат различните потре

НАЈДОБРИ ЗАМЕНА : Одгледувањето Работам добро може да го замените стариот или оштетени деца...

Please wait...