0
clear
  • Св. Ives Акни Контрола на Лицето Чистење Кајсија, се Минимизираат Порите, Спречување на појава на Акни и Флеки, Со Салицилна Киселина , Природен Отстранување, 6 оз, Близ
  • -20%
  • -20%
Св. Ives Акни Контрола на Лицето Чистење Кајсија, се Минимизираат Порите, Спречување на појава на Акни и Флеки, Со Салицилна Киселина , Природен Отстранување, 6 оз, Близ

Св. Ives Акни Контрола на Лицето Чистење Кајсија, се Минимизираат Порите, Спречување на појава на Акни и Флеки,

DEN 285.36

Достапност
Достапно за нарачка

ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ СО ПРИРОДНИ ОТСТРАНУВАЊЕ : Ова вкусни лицето чистење се врши со 100% природни орев школка во прав и кајсија екстракти за да се отстранат нечистотиите за свежа, убава, блескав кожата.ДЛАБОКО ЕКСФОЛИРАНЕ : Секој dollop на чистење обезбедува длабока ексфолиране фактор.Нашите орев школка во прав е фино мелени и полиран, па тоа exfoliates само на надворешните слоеви на мртвите клетки на кожата.BYE-BYE ФЛЕКИ : Св. Ives Акни Контрола на Лицето Чистење длабоко чисти порите и го содржи 2% салицилна киселина за да се помогне во спречување на флеки од формирање, откривајќи блескав кожата.Се СПРАВИ со MASKNE : Додавање на ова длабоко чистење на лицето чистење на вашиот рутински заедно со замена и миење на заштитната се соочуваат со маски најчесто се некои начини да се спречи појава на акни од лицето маски.ПРИРОДЕН СЈАЈ : Св. Ives лицето струже се направени од 100% природни отстранување да дури и тонот на кожата и оставете кожа јасно, мека, и блескав.БЕСПЛАТНО ОД : Ова се соочуваат со чистење е paraben слободни, дерматолог тестирани, масло бесплатни, и не-comedogenic (нема да ги заглави порите).На глобално ниво, Св. Ives не тестираат на животни и е сертифициран од страна на КАРТАТА.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Длабоко ја чисти кожата и остава tingling сјај.Нежно exfoliating акција извлекува нечистотии и unclogs порите.Омекну

5 МИНУТИ за ДА се BRIGHTNESS Нашата Лице Маска & Чистење дава на кожата со инстант зрачења го зголемуваат со del

Премиум Квалитет : Формулиран со внимателно надоместот што му се исплаќа на состојки, овој нежна за кожа

Производителот гаранција може да не се применува.Со чистење на лицето и шминка смена.Да се применуваат

ЛИЦЕТО МАСКА : нанесете дебел слој на кожата два пати неделно во текот на ноќта, избегнување на очите и у

Нашите Цитрус Заживување на Лицето Чистење содржи премиум природни состојки се Шеј Путер, Семе на Јојоб

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Целосно масло бесплатно, може да се исчисти и сакајте ги заглави порите.Нежно exfoliates и длабоко во кожата

Идеална за Сува Кожа Пакет Содржи : Мароко Argan Масло Чистење, Чистење, ХидраЈадев Лицето Крем, Сјај Порто

Навлажнувачки усна грижи создава влага бариера и трае влага.Smoothes усна линии : Растителни состојки јадев

Мазна Lip Balm : Само еден на овој климатизација усна за нега на листовите на вашите усни се изедначи и се об

Висок Квалитет на : природни кармин е направен од прополис материјал, јагода екстракт и витамин Е да при

♠имаат ист ♠имаат ист ♠имаат ист.Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете порака за грешка од 13м

Чисти, Exfoliates И Energizes.За Нормална, Мрсна И Комбинација На Кожата.Формулиран Со Витамин Ц, Женшен И Цитрус М

Со 8 поостри ножеви, тоа обезбедува високи оперативни ефикасност, заштеда на повеќе време и напор...

【Чиста Природна Формула】Природни растителни екстракт може да придавам влогови на усните и донесе сла

Во случај на непријатност, прекинете со употреба на производот и се консултирате со дерматолог.Во утрин

ПредPack Износ : 2 Здравје CARBOMER; COCAMIDOPROPYL BETAINE; НАТРИУМ LAURETH СУЛФАТ; TRIETHANOLAMINE; ГЛИЦЕРИН; ПРОПИЛЕН ГЛИКОЛ; TETRASODIU

✅ Лицето Гел лечи со отстранување на СУВА КОЖА по EXFOLIATING.НАВЛАЖНУВАЧКИ и ХИДРАТАНТЕН.Ги ОТСТРАНИТЕ МРТВ

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Една ноќ грижа е еквивалентно на околу 10 дневна нега 【Текстура】мазна текстура е во комбинација со атра

Please wait...