0
clear
  • [12 Бои] 0.5 mm Микро-Пен Fineliner Пенкало Сет Пенкала со Мастило, парична Казна Точка Лагер Пенкало,Мулти-лагер, Скицирање, Аниме,Уметник Илустрираат Цртање,Технички Цртеж
  • -20%
  • -20%
[12 Бои] 0.5 mm Микро-Пен Fineliner Пенкало Сет Пенкала со Мастило, парична Казна Точка Лагер Пенкало,Мулти-лагер, Скицирање, Аниме,Уметник Илустрираат Цртање,Технички Цртеж

[12 Бои] 0.5 mm Микро-Пен Fineliner Пенкало Сет Пенкала со Мастило, парична Казна Точка Лагер Пенкало,Мулти-лагер,

DEN 406.80

Достапност
Достапно за нарачка

????Донесе на вашето илустрации за живот, со овој сет од 12 Бои Игла Совет Микро-Линија Fineliner Пенкала.Богато пигментирани бои може да се фати на најзамрсените детали и да ви помогне да се создаде уметност која го имитира вистински живот.Овие fineliners се земе без посебна грижа за да го користите, правејќи ги достапни за почетници, истовремено овозможувајќи искусни уметници да работат одвраќање-слободни. ????Прецизни 0.5 mm парична казна игла-точка совети се направени на Јапонски најлон со метални encasement за ултра мазност, стабилност и издржливост.Совршен за детални проекти и идеален за работа со владетели и stencils.Избрани бои се одлични за цртање, скицирање, карикатури, и journaling. ????Премиум брзо сушење вода-базирани мастило може да се пофали богати и живописни бои, и скици ќе се создаде се гарантира да трае без грижи да smudging, smearing, крварење или исчезнува.Фини совети со сува безбеден дизајн може да биде оставен во uncapped за денови без сушење нагоре. ????Омилен инструмент со висока предвидливост и прецизност на уметници, илустратори, и архитекти.Висок мастило волумен дека за да се исполнат строги барања на мастило работа со удобен контрола. ????Не-Токсични, киселина-бесплатно, xylene-слободни и без мирис.Факт да го EN 71-3 и ASTM-D 4236, еколошки и совршено безбедни за употреба од страна на двете деца и возрасни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Совршен подарок за Божиќ, за Нова Година, за Роденден за Деца, Деца и за Семејствата.Оваа calligraphy пенкало е

Архивскиот Мастило пенкала : Архивирање квалитет на мастило за употреба во киселинаслободен средини, Х

За професионални и уметници кои се стремат запознаени со PIGMA Micron, овие нови grays се дизајнирани за ништо о

Ве молиме Имајте на ум : Овој производ е преполна со 48 пенкала.Екстрамазна сликарство систем обезбедува

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

Стигнале затворање.Пресвртакција стигнале пенкало механизам кој обезбедува дека мастило ќе трае долго

♥ПОДГОТВИ НЕШТО УБАВО : Ако сте во потрага за нов сет на calligraphy маркери за да го изразат својата креативн

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

Тоа би било пожелно да се помошник кога сте земање белешки, doodling, пишување, календар означување ♣36 Единс

Восок лажица.Мастило е светла во боја и не исчезнат.Ние излезе на нашиот начин за да бидете сигурни дека

Safe нетоксични, водоотпорен, fadeproof, некрварење и совршен натпревар со акварел маркер за четка букви и црт

СОВРШЕНО СО CRICUT МАШИНА за СЕЧЕЊЕ:Оваа парична Казна Точка сет Пенкала може да се Напише и да се подготв

Исто така, можете да се обидете да го користите за други начини.На Junhartt quill пенкало сет содржи 6 различни

Please wait...