0
clear
  • Faber-Castell FC770075 Пит Уметник Пенкала од Суштинско значење Set - 4 Црна Маркери, Различни Nibs
  • -20%
  • -20%
Faber-Castell FC770075 Пит Уметник Пенкала од Суштинско значење Set - 4 Црна Маркери, Различни Nibs

Faber-Castell FC770075 Пит Уметник Пенкала од Суштинско значење Set - 4 Црна Маркери, Различни Nibs

DEN 334.80

Достапност
Достапно за нарачка

НАЈДЛАБОКИТЕ МАСТИЛО БОЈА - На Пит Уметник Essentials сет вклучува 4 пенкала со blackest, најдлабоките мастило боја.БРОЈ НА NIBS - Ова суштински сет содржи 4 различни nib видови.Сет вклучува : Четка (работи како боја четка за четка букви), Средна (0.8 mm nib за смели линии), Superfine (0.4 mm nib за детали и ракопис) и Екстра Superfine (0.1 mm nib за мали детали).ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАСТИЛО Карактеристики 4 жив Индија пенкала со Мастило, кои се архивирање, водоотпорен, постојан, киселина-бесплатно, lightfast и без мирис.Индија Мастило им овозможува на слики во повеќето бои да трае во вишок од 25 години!.РАБОТИ НА РАЗЛИЧНИ ПОВРШИНИ - Премија Индија Мастило нема да крварат преку вашите страници и бои може да се помешани на хартија, платно, книги, библии, или списанија.FABER-CASTELL КВАЛИТЕТ на УМЕТНИЧКИ МАТЕРИЈАЛИ - ги Видите вашите цртежи дојде на живот со апсолутно најдобар квалитет на уметнички материјали.Faber-Castell е творец на квалитет на уметнички материјали од 1761.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

♥ПОДГОТВИ НЕШТО УБАВО : Ако сте во потрага за нов сет на calligraphy маркери за да го изразат својата креативн

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

За професионални и уметници кои се стремат запознаени со PIGMA Micron, овие нови grays се дизајнирани за ништо о

Fineliner за пишување, скицирање и цртање.Долго метал совет, идеален за употреба со владетелите и шаблони e.г.

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од мастило.На calligraphy пенкала

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

Ако не се чувствувате 100% задоволни, ве молиме слободно да ни email.VOROME Метален Маркер Пенкала Се Добри Пода

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

Исто така, можете да се обидете да го користите за други начини.На Junhartt quill пенкало сет содржи 6 различни

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

????[Пенкала за Cricut Машина за Сечење]Xinart двојна совет пенкала се дизајнирани специјално за Cricut Создателот

Архивскиот Мастило пенкала : Архивирање квалитет на мастило за употреба во киселинаслободен средини, Х

【Брзо ПоПродажбата на Одговор】 : Овие цртање пенкала и маркери може да се користат во пишување на писма

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

Восок лажица.Мастило е светла во боја и не исчезнат.Ние излезе на нашиот начин за да бидете сигурни дека

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

Повеќе Бои во вашиот Живот : широк спектар на 36 окофаќање на боење пенкала на вашата страна.Тие се соврше

Мастило е светла во боја и не исчезнат.Услугата за Гаранција за квалитет Ако имате најмала проблем со н

Please wait...