0
clear
  • Heathrow Научни HD20613E Сина ABS Пластика 6 Место Pipettor Станица
  • -20%
  • -20%
Heathrow Научни HD20613E Сина ABS Пластика 6 Место Pipettor Станица

Heathrow Научни HD20613E Сина ABS Пластика 6 Место Pipettor Станица

DEN 979.44

Достапност
Достапно за нарачка

Pipettor застане.Светла, погодно pipettor складирање. 6 Место pipettor стои се дизајнирани да се одржи повеќето големи pipettor брендови.На горниот дел од местата се 25мм широк и на пониски места се 20mm широк.ABS стои се солидна боја.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Изработени од природна гума.Пакет Димензии : 16.2 H x 4.8 L x 9.9 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.061 килограми.Земја

На pipette може да биде поставен вертикално и хоризонтално.Тоа исто така може да се премести.Тоа е многу пог

Обезбедува сигурна, точна и непроблематична pipetting со едноставен, една рака операција.Pipettes без проблеми

Тоа е лесен за одржување и издржување.Погоден за 0.1 ~ 100ml со различни количини на течност пластика и стакл

Тоа е лесен за одржување и издржување.Направени од премиум материјалот ,чувствувајќи се удобно, лесно з

Погоден за 0.1 ~ 100ml со различни количини на течност пластика и стакло pipettes.Направени од премиум материјал

Сијалица должина 41 / 8", со дијаметар од 31 / 4", целокупната должина 51 / 4".Црна гума со две пластични вентили.

НеСтерилни & Стерилни опции 3 големини.Избор на различни пакување опции.Стерилни reserviors се RNase / DNase и Pyrogen

Изработени од природна гума.Притиснете и отпуштете вентил систем им овозможува за една рака операција.

ЛЕСНО ДА се СОБЕРАТ : Само 4 притисни тела да се постави.НИСКА МЕМОРИЈА : Нема да преземе многу простор на

За Популарни Макро Pipettors 510 m L.АТП, RNase / DNase и Endotoxin Бесплатно (неpyrogenic).Полипропилен USP Класа VI смола.Labcon Eclips

✔ Не се Подготви Решение Во Топката Бидете внимателни да не донесат решение во топката Safe во отворањет

Овој производ се користи за прецизни pipetting контрола.Тоа е лесен за одржување и издржување.Погоден за 0.1 ~

【Premiun Материјал】Ова упатство pipette контролер е направен од премиум материјалот ,чувствувајќи се удобно,

Направени од премиум материјалот ,чувствувајќи се удобно, лесно за ракување.Ce брзина е постојано промен

Ротација на вртливиот црпи или укина течност со прецизност и едноставноста.Pipette Пумпа за Pipettes до 10 ml.Шир

Please wait...