0
clear
  • GigaMIMO MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден
  • -20%
  • -20%
GigaMIMO MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден

GigaMIMO MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден

DEN 10799.76

Достапност
Достапно за нарачка

На Giga MIMO™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултра-ефикасна MIMO/двојна антена совршен за ситуации каде, со цел добавувач на услуги за локација не е можно, како во возила, бродови, во областа поставување, итн.На Giga MIMO™ елементи се запечатени во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови.Овој сет, направи за подобрување на Asus 4 G-N12 Б1 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO™, ултра-широк бенд combiners и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување со Asus 4 G-N12 Б1. На Giga MIMO™ содржи две групи на независни антени (еден сет со +45° поларизација и на други со -45° поларизација), совршен за вашата Asus 4 G-N12 Б1 како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO™ оперативен фреквентен опсег е 690-3800 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка на 60°.Оваа Giga MIMO™ систем е направен за Asus 4 G-N12 Б1 (SKU ASU-N12 B1-GMI) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO™ наоѓа значително повисока од Asus 4 G-N12 Б1 локација.На Giga MIMO™ себе мерки 37.2 x 30.5 x 37.2 инчи и тежи 18.6 lbs.Една година производителот со гаранција.Патент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Овој сет, направи за подобрување на Френклин XHGC774 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаед

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

ПОГОДЕН ЗА СВЕТОТ ПРЕВОЗНИЦИ : Lintratek 4 бендови сигнал бустер поддржува бенд 28(700 MHz) бенд 5(850 MHz) бенд 2(1900 MHz)

На Giga MIMO165 G™ себе мерки 37.Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуаци

Оваа Giga MIMO165 G™ систем е направен за Cisco C819 HG4 GGK9 (SKU NACISC819 HGM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол)

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6901 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто

Овој сет, направи за подобрување на Teltonika RUT538 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден а

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Овој сет, направи за подобрување на Cradle Point ЛАК CBA750 LEVZ 4 G LTE / EVDO јачина на сигналот и податоци автопат, вкл

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Овој сет, направи за подобрување на Band Rich R560 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s екскл

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

Антената се подобрува гласовен квалитет, како и 2 G,3 G,4 G податоци.До 12 d Bi на добивка.Стабилна и подобренио

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

На Giga MIMOЛајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, с

Please wait...