0
clear
  • СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 85H Прецизност, Поединечно Калибриран 0.800/0.850 Специфична Тежина Hydrometer (B61898-1100)
  • -20%
  • -20%
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 85H Прецизност, Поединечно Калибриран 0.800/0.850 Специфична Тежина Hydrometer (B61898-1100)

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 85H Прецизност, Поединечно Калибриран 0.800/0.850 Специфична Тежина Hydrometer

DEN 3042.96

Достапност
Достапно за нарачка

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 85 H.Калибриран може да се следат за да се NIST стандарди во три специфична тежина поени; снабдува со детален калибрација извештајот се наведува корекции на една десетина од најмалите поделба.Мерки за специфична тежина на нафтени производи со површина тензии, помалку од 33 dynes во согласност со Американското Здружение за Испитување на Материјали (ASTM) E100 стандарди; Опсег : 0.800/0.850; Поделби : 0.0005; Точност : ±0.0005. Поединечно серијали; доведе слободни баласт и стакло.Спакуван во рециклираат делукс складирање кутија; Поранешен HB # 85 H-ФК.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

NIST Следат.Направен од најдобрите материјали кои се достапни; стакло е слободна од несовршености.Hydrometers

Оваа hydrometer ви овозможува да ги пратите на вашиот ферментација напредокот и да се одреди на готовиот про

Одредува како доказ на етил алкохол духови.Hydrometers се калибрира за доказ на 60 степен F Hydrometers се направени

★ СИТЕ ВО ЕДНО : Оваа група содржи 2 Трокреветни Скала Hydrometers, 250ml тест тегла, хардпокрие hydrometer заштитни с

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 142 H.Мерки за специфична тежина на тешки течности во

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 112 H.Калибриран може да се следат за да се NIST стандар

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 144 H.Мерки за специфична тежина на тешки течности во

Brix шеќер скала обична форма hydrometer.За утврдување на процентот на тежина од страна на сахароза.Hydrometers се п

Please wait...