0
clear
  • WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за ZTE MF928 Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Широк Бенд ±45° Polarizations
  • -20%
  • -20%
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за ZTE MF928 Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Широк Бенд ±45° Polarizations

WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за ZTE MF928 Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Широк

DEN 751.20

Достапност
Достапно за нарачка

Овој сет, направи за подобрување на ZTE MF928 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dual-на-еден антена пол планината адаптер и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување на ZTE MF928. На Wide Ant2-Лајт™ карактеристики на radome АНТЕНСКИ приклучок за дополнителна ефикасност и ruggedness, и елементи кои се целосно затворена во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови!.На Wide Ant2-Лајт™ се состои од два независни антени (±45°), совршен за вашата ZTE MF928 како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Wide Ant2-Лајт™ оперативен фреквентен опсег е 690-3800 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 55° и вертикална решетка на 40°.Оваа Wide Ant2-Лајт™ систем е направен за ZTE MF928 (SKU ZTE-MF928-WDAL2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Wide Ant2-Лајт™ наоѓа значително повисока од ZTE MF928 локација.На Wide Ant2-Лајт™ себе мерки 20.5 x 15.7 x 22 инчи и тежи 5.9 lbs.Една година производителот со гаранција.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

На Giga MIMO165 G™ себе мерки 37.Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуаци

Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку у

Овој сет, направи за подобрување на As GAC55 U јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s ексклуз

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

Антената се подобрува гласовен квалитет, како и 2 G,3 G,4 G податоци.До 12 d Bi на добивка.Стабилна и подобренио

Оваа Wide Ant2Лајт™ систем е направен за As GAC55 U (SKU ASUAC55 UWDAL2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) аплик

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6901 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто

На Giga MIMO165 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на

На Giga MIMO™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, со цел

Ве молиме прочитајте ги упатствата пред да започнете со инсталација!Ве молиме да не контактирате докол

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

ФРЕКФЕНЦИЈА : Овој мобилен телефон сигнал засилувач работи за band7(2600 MHz) бенд 5(850 MHz WCDMA) бенд 2(1900 MHz КОМПЈУТ

Овој сет, направи за подобрување на Cradle Point ЛАК CBA750 LEVZ 4 G LTE / EVDO јачина на сигналот и податоци автопат, вкл

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Ве молиме проверете ја вашата фреквенција пред да ги купите Овие се методи на тестирање на мобилните фр

Од Глобален Лидер во Безжична Комуникација – Uniden, доверлив сигнал бренд од 1966 година, претставува Uniden Л

Овој сет, направи за подобрување на ZTE Искриват Поврзете јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува

На Giga MIMO165 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за

Овој сет, направи за подобрување на Френклин XHGC774 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаед

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

【Компатибилен Со Повеќето од НАС ПРЕВОЗНИЦИ】 На бустер поддржува Повеќето од U S ОператориVerizon : КОМПЈУ

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Овој сет, направи за подобрување на Teltonika RUT538 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден а

Please wait...