0
clear
  • Longruner 5X Насочена Stepper Моторни 28byj 48 Uln2003 5v Stepper Моторни Uln2003 Возачот Одбор Компатибилен со ArduinoIDE (со Жица)
  • -20%
  • -20%
Longruner 5X Насочена Stepper Моторни 28byj 48 Uln2003 5v Stepper Моторни Uln2003 Возачот Одбор Компатибилен со ArduinoIDE (со Жица)

Longruner 5X Насочена Stepper Моторни 28byj 48 Uln2003 5v Stepper Моторни Uln2003 Возачот Одбор Компатибилен со

DEN 287.76

Достапност
Достапно за нарачка

5pcs Stepper моторни и возачот одбор компатибилен со arduino IDE 2560 1280 DSP РАКА СЛИК AVR STM32 Малина Пи.Stepper мотор со стандарден интерфејс.A, B, C, D четири-фаза LED покажува статусот на stepper моторни работа.Моторни дијаметар : 1.1 инчи.Жица должина:9.05 inchs.Излегувајќи агол : 5.625 x 1/64.За намалување на односот : 1/6.Вози Модул Одбор Големина : 1.26 inchs X1.38inchs.Кабел должина : околу 20cm /8-инчен.Голема пакување во кутија : 5 поставите Uln2003 Stepper Моторни + Возачот Одбор+40 Pin Dupont Жица.Ние нудиме туториал за почетници до нашите клиенти.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фанладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Излез врати

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор 100% номинална излезна вртежен момент.Ниски в

Cordless DC серво мотор и вклучени заградата дизајнирани за употреба со Орион EQ1 B екваторијалниот планината.

АНГЛИСКИ ПАНЕЛ : Со висок квалитет променлива фреквенција диск има македонски панел за удобен операциј

100% и висок квалитет.Погоден Компатибилен со сите видови на stepper мотор, серво мотор контрола.Тоа може да р

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

9 V42 V DC напојување, H мост биполарно постојана фаза проток на диск.Максимална 4.0 Еден од осумте видови на и

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор.Ниски вибрации, ниско ниво на бучава, мазна

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6mm Висина : 11 ММ ( исклучувајќи пред поаѓајќи од ракав ) Из

Име на производ : DC Мотор;Модел : N10;Номинална Напон : DC 4.5 V Номинална Брзина : 22000 RPM;Тековните : 0.03 A Вратило

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6 МИЛИМЕТРИ Кол : 6mm,Висина : 11mm со Исклучок пред имајќи ра

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Погоден за stepper мотори, серво мотори.Интегрирани со Sтип на забрзување со итни стоп функција.Обратна врс

ШЕСТ ФУНКЦИИ : 1 Мултисегмент работата : 16сегмент програмабилни мултиза контрола на брзината, повеќе опе

Направени од високо квалитетни алуминиумски легури, долг животен век.Компактна големина, ниско ниво на

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

отпор (а +) = 0.Најголемиот 32 subdivision на 6 модели се изборни влезниот сигнал со голема брзина фотоелектричес

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

5pcs Stepper моторни и возачот одбор компатибилен со arduino IDE 2560 1280 DSP РАКА СЛИК AVR STM32 Малина Пи.Stepper мотор со ста

Висок квалитет на DC моторни четка за постигнување на телефонот на вибрации функција кога ќе примите тек

★ Усвојување THB6064 AH ексклузивни чип обезбедува одлични перформанси ★ Вози тековната прилагодена помеѓ

Please wait...