0
clear
  • Celestron R/Една Оска Мотор за AstroMaster Телескоп
  • -20%
  • -20%
Celestron R/Една Оска Мотор за AstroMaster Телескоп

Celestron R/Една Оска Мотор за AstroMaster Телескоп

DEN 1137.36

Достапност
Достапно за нарачка

Го инсталирате овој мотор на вашиот Astro Master или Power Seeker equatorially монтирани телескоп и започнете со следење на ѕвездите!.Токму Вознесението следење компензира за Земјината ротација.Може да се користи во Северната или на Јужната Хемисфера.За Celestron CG-2 и CG-3 екваторијалниот месеци.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

5pcs Stepper моторни и возачот одбор компатибилен со arduino IDE 2560 1280 DSP РАКА СЛИК AVR STM32 Малина Пи.Stepper мотор со ста

★ Усвојување THB6064 AH ексклузивни чип обезбедува одлични перформанси ★ Вози тековната прилагодена помеѓ

Име на производ : DC Мотор;Модел : N10;Номинална Напон : DC 4.5 V Номинална Брзина : 22000 RPM;Тековните : 0.03 A...

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6 MM Висина : 11 ММ ( исклучувајќи пред поаѓајќи од ракав ) Из

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Cordless DC серво мотор и вклучени заградата дизајнирани за употреба со Орион EQ1 B екваторијалниот планината.

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

5pcs Stepper моторни и возачот одбор компатибилен со arduino IDE 2560 1280 DSP РАКА СЛИК AVR STM32 Малина Пи.Stepper мотор со ста

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор 100% номинална излезна вртежен момент.Ниски в

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор.Висока точност на позиционирање, без да се г

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

Висок квалитет на DC моторни четка за постигнување на телефонот на вибрации функција кога ќе примите тек

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Погоден за stepper мотори, серво мотори.Интегрирани со Sтип на забрзување со итни стоп функција.Обратна врс

9 V42 V DC напојување, H мост биполарно постојана фаза проток на диск.Максимална 4.0 Еден од осумте видови на и

Please wait...