0
clear
  • Рака Букви Пенкала - 9PCS Calligraphy Сет Пенкала Црна Рефил Четка за Напредок Пенкала 4 Големини за Потпис Почетници Пишување Илустрација Проектирање и Цртање
  • -20%
  • -20%
Рака Букви Пенкала - 9PCS Calligraphy Сет Пенкала Црна Рефил Четка за Напредок Пенкала 4 Големини за Потпис Почетници Пишување Илустрација Проектирање и Цртање

Рака Букви Пенкала - 9PCS Calligraphy Сет Пенкала Црна Рефил Четка за Напредок Пенкала 4 Големини за Потпис Почетници

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Совршен Поставите】Оваа Calligraphy Пенкала за Букви, Вклучувајќи 2 x екстра-парична казна пенкало, четка, 2 x парична казна пенкало, четка, 2 x медиум пенкало, четка, 3 x четка calligraphy пенкало. 【Висок Квалитет】Овие Црна Четка за Напредок пенкала се користи не-токсични и на база на вода, пигментирани црно мастило, не е лесно да исчезнат. 【Обновливи и Refillable】На refillable дизајн намалува вашите трошоци и се протега на животот на вашиот пенкало.Само unscrew задниот дел од пенкало и рефил со фонтаната пенкало. 【Широка употреба】Нашите четка пенкала се погодни за почетници и почетници.Можете да ги користите за calligraphy пракса и цртежи на уметноста, илустрација, рака букви, пишување, потпис и дизајн итн. 【Гроздобер Подарок】 На calligraphy мастило пенкало е добро за вашето семејство,пријатели.Идеален подарок избор за назад на училиште, роденден, годишнина, ноќта на вештерките, денот на благодарноста, црн петок, сајбер понеделник, божик, нова година или било какви посебни празници.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Архивскиот Мастило пенкала : Архивирање квалитет на мастило за употреба во киселинаслободен средини, Х

Мастило е светла во боја и не исчезнат.Услугата за Гаранција за квалитет Ако имате најмала проблем со н

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

????Донесе на вашето илустрации за живот, со овој сет од 12 Бои Игла Совет МикроЛинија Fineliner Пенкала.Богато

Совршен подарок за Божиќ, за Нова Година, за Роденден за Деца, Деца и за Семејствата.Оваа calligraphy пенкало е

Восок лажица.Мастило е светла во боја и не исчезнат.Ние излезе на нашиот начин за да бидете сигурни дека

Safe нетоксични, водоотпорен, fadeproof, некрварење и совршен натпревар со акварел маркер за четка букви и црт

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

НАЈДЛАБОКИТЕ МАСТИЛО БОЈА На Пит Уметник Essentials сет вклучува 4 пенкала со blackest, најдлабоките мастило бој

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

Стигнале затворање.Пресвртакција стигнале пенкало механизам кој обезбедува дека мастило ќе трае долго

Повеќе Бои во вашиот Живот : широк спектар на 36 окофаќање на боење пенкала на вашата страна.Тие се соврше

????[Пенкала за Cricut Машина за Сечење]Xinart двојна совет пенкала се дизајнирани специјално за Cricut Создателот

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

16 Пакет Calligraphy Сет Пенкала : 16 различни големини на совети на црно мастило вклучувајќи 005(0.2 мм), 01 (0.25 mm), 02(0

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

Архивскиот Мастило пенкала : Архивирање квалитет на мастило за употреба во киселинаслободен средини, Х

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

Ве молиме Имајте на ум : Овој производ е преполна со 48 пенкала.Екстрамазна сликарство систем обезбедува

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од мастило.На calligraphy пенкала

Please wait...