0
clear
  • XINZUO 5-Парче Дамаск Кујнски Нож го Поставите Јапонски Челик, Nakiri Нож за Сечење Зачукуваше Фалсификување на Дамаск Кујнски Нож Професионален Готвач е Нож Прибор за ја
  • -20%
  • -20%
XINZUO 5-Парче Дамаск Кујнски Нож го Поставите Јапонски Челик, Nakiri Нож за Сечење Зачукуваше Фалсификување на Дамаск Кујнски Нож Професионален Готвач е Нож Прибор за ја

XINZUO 5-Парче Дамаск Кујнски Нож го Поставите Јапонски Челик, Nakiri Нож за Сечење Зачукуваше Фалсификување на

DEN 6239.76

Достапност
Достапно за нарачка

ПРЕМИУМ ДАМАСК ЧЕЛИК : Направен од Страна 67 Слоеви Висока Јаглерод Дамаск Челик со 10 Cr јадро, Тврдина може да се постигне 62 HRC, исто така, вклучуваат силна карактеристика на анти-корозија, анти- ' рѓа и, исто така, жилавост.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН РАЧКА : Xin Zuo Ергономски се справи со дизајн ќе се создаде удобно држење и даде на најдобро ниво за парче низ сè лесно.Pakka дрво со луксуз завршувањето ќе привлече кога ќе прв око на нив.ОСТАР ЖИЛЕТ СОВРШЕН : Со 10 Cr јадро, сечилото е неверојатно силна и стабилна.На жилет остар раб може да се чуваат месеци од честите секојдневна употреба.Со извонредна острина, може да парче на вашиот месо и зеленчук лесно како тенка како ви се допаѓа.ИЗРАБОТКА ДУХ : Најдобар Материјал и Strictness на Доработка, нашите мајстори игра важна делови на полирање, брусење и ивица.Направи тоа да биде ремек-дело.XINZUO ДОВЕРБА : 100% SATIFICATION GUANRANTEE ИЛИ ВАШИТЕ ПАРИ НАЗАД.обидете се тоа ризик бесплатно.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА против дефект.Ние гарантираме супериорен производ со XINZUO луксузен подарок кутија која ќе enhanced пријатен готвење чувство.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Прецизното сензација за режење, dicing, сечење и сечкање на месо, овошје и зеленчук.Карактеристики на ултра

Германскиот 1.4116 високојаглерод, од легура на ножот се противи и отпорност на дамки, експонати цврстина

Производ 1 : Шун Kanso 7инчен Шупливи земјата Santoku е убава, Азијаинспириран готвач е нож што е брзо да стане к

Farberware е #1 за продажба на прибор за јадење бренд во САД (Извор : NPD Group).Стап отпорни слој граници храна од п

Заштитна дрвена обвивка наречена Saya е вклучена, кое се штити нож и се додава на својот изглед кога не е в

НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ : Екстра остри дамаск нож / професионални нож со нож на Јапонски дамаск челик, ножот ц

Телото и нож фалсификување дизајн, лесно да се исчисти, не е лесно да се пробие и хигиенски ✅ ДОЖИВОТНА Г

Должина на ножот : 180mm(7inch), Вкупната должина : 305mm(12inch), Тежина : 170g(6oz).Цврстина : HRC63, Ножот материјал : прав He

Должина на ножот : 165mm(6.5 инчи), Вкупната должина : 290mm(11.4 инчен), Тежина : 140g(4.9 мл).Цврстина : HRC63, Ножот матер

Суштински секојдневно кујна постави алатка за кујна и почетокот дома готвач во еден вредност.На 5.5" Santoku

Ергономски дршка со мек зафат удобност зона.Нож вклучуваат сечилото покритие за безбедност кога склади

Рачно изработени во Seki, Јапонија.Фабрикувани од револуционерна FC61 парична казна карбид ' рѓосувачки чел

Рака мие само и редовно да ги изостри на квалитетот whetstones.ЗЕЛЕНЧУК СПЕЦИЈАЛИСТ ултра остри директно ра

Дамкабесплатно, високојаглероден челик.Комбинација рачка на трајни полипропилен и се лизгаотпорни Santop

Оваа Ginsu Chikara фалсификувани santoku нож е направен од една солидна дел од премија Јапонски Нерѓосувачки Чел

????ПРОФЕСИОНАЛНИ SANTOKU НОЖ : Супер Остри Santoku Нож е направен од 7 Cr17 Mov нерѓосувачки челик што е отпорен на '

Изборот на кулинарски професионалци за неколку децении.Машина за миење садови безбедно изградба.Built to th

Двојно остро тип има силна сечење на работ.Се справи со : Ламинат иверица се справи.Овие ножеви се израбо

Кујнски Нож Santoku може да се намали на различни храна, како што се месо, риби, зеленчук, па вие не мора да се

Please wait...