0
clear
  • ViaGasaFamido Масло Пастели, 24 Компјутери Флуоресцентни Метален Мешање на Обоената беше Креда Маслото Алатка Не се Токсични Мека Маслото се Држиме Обоените Боички Поста?
  • -20%
  • -20%
ViaGasaFamido Масло Пастели, 24 Компјутери Флуоресцентни Метален Мешање на Обоената беше Креда Маслото Алатка Не се Токсични Мека Маслото се Држиме Обоените Боички Поста?

ViaGasaFamido Масло Пастели, 24 Компјутери Флуоресцентни Метален Мешање на Обоената беше Креда Маслото Алатка Не

DEN 244.80

Достапност
Достапно за нарачка

Премиум Материјал-Со креда е направен од високо квалитетен материјал, не е лесно да исчезнат, промена на бојата, долготрајни, подобро сликарство перформанси.не е лесно да се оштети, може да се користи за долго време.Производ Вклучувајќи-24 бои сет вклучува главно се користи боја за живи уметнички креации.Идеален за боја нијансирање, и создавање на втиснување ефекти.Спакуван со парична казна кутија, да обезбеди подобра средина за нафта во пастелни.Лесен за Употреба-ги Применува непречено и се вклопуваат лесно за суптилни нијанси, боја и боја смеси, формулиран со богата со интензивна боја и пигменти, жив брилијантни бои и леснотија на користење.Ефектот на прав е добро, а работата може да биде создадена со мет пастел, масло.Забава Образовна Играчка-Тоа помага да се развие дете ум, креативност и размислување способност и да ги обучуваат нивните рака-око-рака координација и флексибилност преку нивната сопствена работа.Широка Употреба-Нашите боички е широко се користи во цртежи, слики, дизајни, цртежи, постери, мурали, портрети, карикатури, comprehensives и колажи.Одлично за почетници и професионални уметници од сите возрасти.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ненадмината сјај чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет фино земјата чисти пигменти в

Одлична боја и бојаразвој на пастелни и сите техники на пастелни се применливи – Меша, Градација, Суво м

Одлична бришејќи карактеристики 48 пастел, боички.Производот е лесен за употреба.Фабер CastellКреативно Ст

Направени се од најдобар квалитет, ситно земјата чиста пигменти.Богата боја е темелно да се помеша и еди

На работ на пастел, масло може да се користи за да го претстави линии.Можете да ги користите вашите прсти

Направени со неутрален p H восок база.Разноврсна пастел, можат да се применат на било која површина.Може

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Патентирана формула на професионални уметници "квалитетот мека пастелн

Производителот гаранција може да не се применува.ПОДОЛГ ЖИВОТ : Нашата слободна мастило систем значи де

Сигурен lightfastness.Чистотата на бојата.Неверојатна water solubility.Голем една половина инч од страна на две инчен

Екстра дебели восокслободен пастелни води на 4.3 мм дијаметар.Високо пигментирани & Ненадмината степен н

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Професионални уметници "квалитетот мека пастелни бои во уникатен пан фо

Пан пастелни бои се вистински уметници квалитет пастели уникатно спакувани во тавата формат.Развиен, т

????Кратка должина, добро за деликатна изразување ????Рафинирани и мека висок квалитет на пигмент, добар ко

Ненадмината сјај чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет фино земјата чисти пигменти в

Џек Richeson ракавалани мека пастели понуда луксузни текстура.Неверојатно богати бои.Стап големина 1 3 / 8 До

Please wait...