0
clear
  • YOLAKIS Calligraphy Мастило Сет Пенкала, Calligraphy Фонтана Пенкала Антички Цртање Пенкала со 5 Мастило Рефил Касети во Собата и 15ml Шише Мастило Касети за Уметник Почетници Пишу?
  • -20%
  • -20%
YOLAKIS Calligraphy Мастило Сет Пенкала, Calligraphy Фонтана Пенкала Антички Цртање Пенкала со 5 Мастило Рефил Касети во Собата и 15ml Шише Мастило Касети за Уметник Почетници Пишу?

YOLAKIS Calligraphy Мастило Сет Пенкала, Calligraphy Фонтана Пенкала Антички Цртање Пенкала со 5 Мастило Рефил

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

????Безбедност Calligraphy Pen Set : YOLAKIS calligraphy пенкала со мастило се направени од безбедни и не-токсични материјали, двете возрасни и деца може да се користи на леснотија.Ова пишување сет пенкала со висока пропустливост која може да биде погодна за секојдневно пишување и слика на различни материјали површини. ????Снабдување со Ултра-удобно Пишување Искуство : Нашата calligraphy pen set е цртање мастило проток систем обезбедува висок квалитет, континуирано пишување, право надолу на многу последната капка на мастило.Не blotching, скокнеш или крварење обезбедува квалитет пишување секој пат кога ќе ги собереш ова пенкало. ????Пренослив Дизајн : цртање пенкало со видливи мастило прозорец понуда ви овозможува да видите колку мастило е лево, секој мастило натопи пенкала има пластични покрие за да се заштити совети и нерѓосувачки челик персоналните клип може да бидат исечени до вашите книги и тетратки во секое време, тоа не е лесно да се изгуби и пребарувај низ. ????Важна Забелешка : Кога ја вметнете почетници calligraphy пенкало е мастило, ве молиме отворање на мастило кертриџ(куп-како rim) во стапица дел, Притисни на кертриџ во цврсто се додека не почувствувате кертриџ пункција.Ова може да потрае повеќе сила отколку што очекувате. ????Пакет содржи : 1* Фонтана пенкало; 5* Мастило Касети; 1*15ml Шише Calligraphy Мастило; 1*Исклучителен подарок кутија.Овој цртеж пенкало и мастила е елегантен и луксузен подарок pen кај повозрасните луѓе, деца, пријатели, колеги или било какви било calligraphy љубовник.Ужива комплименти на вашиот убава calligraphy пенкала, ти никогаш нема да се уморни од прилив на пишување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

МАГИЧЕН ОБНОВЛИВИ : Пишување Одбор Следење Книга автоматски ќе исчезнат и може да се користи.Ракопис ав

Погоден за Рака Букви Sumi Сликарство Конципирањето Технички Цртеж Манга Стрип Scrapbooking дали сте calligrapher, пи

Архивскиот Мастило пенкала : Архивирање квалитет на мастило за употреба во киселинаслободен средини, Х

Тоа би било пожелно да се помошник кога сте земање белешки, doodling, пишување, календар означување...

????DUAL ЧЕТКА СОВЕТИ ДИЗАЈН 36 богати бои уметник маркер во собата е опремена со четка совети(15mm) и фирма фи

За професионални и уметници кои се стремат запознаени со PIGMA Micron, овие нови grays се дизајнирани за ништо о

НАЈДЛАБОКИТЕ МАСТИЛО БОЈА На Пит Уметник Essentials сет вклучува 4 пенкала со blackest, најдлабоките мастило бој

【Совршен Поставите】Оваа Calligraphy Пенкала за Букви, Вклучувајќи 2 x екстрапарична казна пенкало, четка, 2 x

ИЗБРАНИ СОВЕТ ГОЛЕМИНИ : цртање пенкала сет вклучува 10 nib големини, вклучувајќи 0.Оваа страна букви пенка

Мастило е светла во боја и не исчезнат 7 различни бои восок печат монистра.можете исто така да користите

Ако не се чувствувате 100% задоволни, ве молиме слободно да ни email.VOROME Метален Маркер Пенкала Се Добри Пода

♥ Материјал стакло натопена пенкало е направен од висок квалитет кристално стакло со отпорни на топли

Стигнале затворање.Пресвртакција стигнале пенкало механизам кој обезбедува дека мастило ќе трае долго

Ве молиме Имајте на ум : Овој производ е преполна со 48 пенкала.Екстрамазна сликарство систем обезбедува

Fineliner за пишување, скицирање и цртање.Долго метал совет, идеален за употреба со владетелите и шаблони e.г.

СОВРШЕНО СО CRICUT МАШИНА за СЕЧЕЊЕ:Оваа парична Казна Точка сет Пенкала може да се Напише и да се подготв

Исто така, можете да се обидете да го користите за други начини.На Junhartt quill пенкало сет содржи 6 различни

????Донесе на вашето илустрации за живот, со овој сет од 12 Бои Игла Совет МикроЛинија Fineliner Пенкала.Богато

Не постои ризик од купување на овие металик сребрена линиски маркер пенкала од нашата продавница.Тие се

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Popoff капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за ма

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од мастило.На calligraphy пенкала

Архивскиот Мастило пенкала : Архивирање квалитет на мастило за употреба во киселинаслободен средини, Х

Гроздобер арена колектор пенкало, официјално лиценцирани од страна на Медисон Сквер Градини.Капапомал

ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТЧИСКИ : уметноста натопи пенкало мастило поставите доаѓа со 3 пенкала и 6 шишиња од м

????[Пенкала за Cricut Машина за Сечење]Xinart двојна совет пенкала се дизајнирани специјално за Cricut Создателот

Please wait...