0
clear
  • GigaMIMO-Лајт Компактен MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Висока Добивка ±45° Pol Ограден
  • -20%
  • -20%
GigaMIMO-Лајт Компактен MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Висока Добивка ±45° Pol Ограден

GigaMIMO-Лајт Компактен MIMO/Двојна Антена за Asus 4G-N12 Б1 Отворено/Морски Omnidirectional Висока Добивка ±45°

DEN 609.60

Достапност
Достапно за нарачка

На Giga MIMO-Лајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултра-ефикасна MIMO/двојна антена совршен за ситуации каде, со цел добавувач на услуги за локација не е можно, како во возила, бродови, во областа поставување, итн.На Giga MIMO-Лајт™ елементи се запечатени во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови.Овој сет, направи за подобрување на Asus 4 G-N12 Б1 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO-Лајт™, ултра-широк бенд combiners и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување со Asus 4 G-N12 Б1. На Giga MIMO-Лајт™ содржи две групи на независни антени (еден сет со +45° поларизација и на други со -45° поларизација), совршен за вашата Asus 4 G-N12 Б1 како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO-Лајт™ оперативен фреквентен опсег е 690-2800 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка на 110°.Оваа Giga MIMO-Лајт™ систем е направен за Asus 4 G-N12 Б1 (SKU ASU-N12 B1-GML) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO-Лајт™ наоѓа значително повисока од Asus 4 G-N12 Б1 локација.На Giga MIMO-Лајт™ себе мерки 37.2 x 30.5 x 37.2 инчи и тежи 18.6 lbs.Една година производителот со гаранција.Патент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

На Giga MIMO™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, со цел

Овој сет, направи за подобрување на ZTE Искриват Поврзете јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува

【Компатибилен Со Повеќето од НАС ПРЕВОЗНИЦИ】 На бустер поддржува Повеќето од U S ОператориVerizon : КОМПЈУ

Бидејќи Giga MIMO165 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку у

ПОГОДЕН ЗА СВЕТОТ ПРЕВОЗНИЦИ : Lintratek 4 бендови сигнал бустер поддржува бенд 28(700 MHz) бенд 5(850 MHz) бенд 2(1900 MHz)

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Оваа Giga MIMO165 G™ систем е направен за Cisco C819 HG4 GGK9 (SKU NACISC819 HGM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол)

Висока добивка, wideband куршум антената што во голема мера ја подобрува сигнал сила и брзина за сите мобилн

Антената се подобрува гласовен квалитет, како и 2 G,3 G,4 G податоци.До 12 d Bi на добивка.Стабилна и подобренио

Ве молиме прочитајте ги упатствата пред да започнете со инсталација!Ве молиме да не контактирате докол

Телефонот сигнал бустер нуди ќе ги покрие 35004000 квадратни.Уживајте во јасен глас разговори, моментален с

Ве молиме потврдете го вашиот мобилен сигнал бенд пред да ја купите.Verizon 4g LTE Сигнал Бустер работи со 700 Mhz

Овој сет, направи за подобрување на ZTE MF928 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаеден антен

На Giga MIMO165 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на

Исчистите Екранот : Опремени со покажувачот бирање, висока точност, може директно да се прикажат резулт

На Wide Ant25 G™ вклучува една година гаранција период.На Wide Ant25 G™ оперативен фреквентен опсег е 4506000 MHz со вр

Овој сет, направи за подобрување на Френклин XHGC774 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dualнаед

Овој сет, направи за подобрување на Band Rich R560 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s екскл

*Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот / внатрешни уред

На Giga MIMO165 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранци

Ве молиме проверете ја вашата фреквенција пред да ги купите Овие се методи на тестирање на мобилните фр

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Оваа Wide Ant2Лајт™ систем е направен за As GAC55 U (SKU ASUAC55 UWDAL2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) аплик

Овој сет, направи за подобрување на As GAC55 U јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s ексклуз

На Giga MIMO™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, со цел

На Giga MIMOЛајт™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO / двојна антена совршен за ситуации каде, с

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це

Се користи за монтирање на Вилсон NMO Антената на возило покрив или слична површина.Бара NMO Антена (се про

Индустриска сила нерѓосувачки челик ЕденнаДвојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри р

Please wait...